UDZIAŁ NINY ŻALIK W MISTRZOWSKICH WARSZTATACH PIOSENKI ARTYSTYCZNEJ

28 lutego wieczorem w Teatrze Miejskim w Lesznie odbył się niezwykły koncert piosenki aktorskiej. Wystąpili w nim uczestnicy Mistrzowskich Warsztatów Piosenki Artystycznej, którzy pod okiem aktorki - Pani Stanisławy Celińskiej i Pana Jerzego Stanowskiego - dyrektora artystycznego leszczyńskiego teatru, reżysera i kompozytora, ćwiczyli śpiew, interpretację tekstu i jego aktorskie wykonanie. Wśród czternaściorga wykonawców była uczennica naszej Szkoły – Nina Żalik.
Zgłoszeniowe niestudyjne nagranie wysłała w ostatniej chwili. Organizatorom warsztatów zaprezentowała piosenkę „Jeszcze w zielone gramy”, którą z akompaniamentem Pana Dominika Nowackiego śpiewała podczas szkolnego przedstawienia. Miłym zaskoczeniem było zaproszenie Niny do udziału w warsztatach, których okazała się najmłodszą  uczestniczką, bo większość śpiewających to studenci lub absolwenci szkół teatralnych. Pod okiem mistrzów Nina pracowała nad utworem pt. „Dworzec” ze słowami Jana Wołka i muzyką skomponowaną przez Jacka Mikułę. Zaprezentowała się wspaniale, dojrzale, jak prawdziwa aktorka. Wszystkie prezentacje były cudowne, jedne bawiły, inne zaskakiwały, jeszcze inne skłaniały do refleksji. Wszystkie nagrodzono gromkimi brawami. Wszyscy wykonawcy usłyszeli też serdeczne słowa uznania od Pani Stanisławy Celińskiej, która zakończyła spotkanie w Teatrze minirecitalem. Wyjątkową atmosferę wieczoru stworzyła też prowadząca koncert Pani Magdalena Smalara pięknie i dowcipnie prezentująca wszystkich wykonawców.
Udział w warsztatach był dla Niny nie tylko doskonałą lekcją, ale także wspaniałym, uskrzydlającym przeżyciem. Gratulujemy i życzymy kolejnych takich występów.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »