KONCERTOWY POCZĄTEK II PÓŁROCZA

II półrocze rozpoczęliśmy pięknym koncertem zorganizowanym przez fundację Pro MUSICA. Pan Dumitru Harea grał na fletni Pana, okarynie i piszczałce bezotworowej zwanej końcówką, a Pan Andrij Melnyk na akordeonie. Uczniowie poznali wyżej wymienionych budowę instrumentów i sposób wydobywania z nich dźwięku. Dowiedzieli się, że hora to tradycyjny taniec rumuński, żydowski i bułgarski. Jako że trwa karnawał, Pani Julia Sawicka przypomniała wiadomości o tańcach standardowych: walcu, tangu, foxtrocie i quickstepie oraz o tańcach latynoamerykańskich takich jak: samba, rumba, cha-cha, paso doble i jive. Muzycy zagrali m.in. „Tango Milonga”, do którego muzykę napisał Jerzy Petersburski, peruwiańską balladę „Lot kondora”, „Serduszko puka w rytmie cha-cha” z repertuaru Marii Koterbskiej, klimatyczny walc „Pod niebem Paryża” także melodię brazylijskiej samby i kubańskiego paso doble. Na koniec zachwycili wszystkich własną kompozycją - karpacką impresją i utworem pt. „Skowronek”, który przeniósł słuchaczy do pięknego, rozśpiewanego, pełnego ptaków lasu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »