Z PANEM SIELICKIM O WIELKICH RODAKACH

20 września uczniowie klas I-V SP wzięli udział w widowisku artystycznym pt. „Wielcy Rodacy”. Pan Stanisław Sielicki przygotował atrakcyjny program, dzięki któremu dzieci dużo dowiedziały się o znanych Polakach. Przyglądając się banknotom, cofnęli się w czasy od Mieszka I do Zygmunta Starego. Poznali sławnych mistrzów olimpijskich, artystów, matematyków, którzy złamali szyfr Enigmy i zaangażowanych obywateli, którym Polska wiele zawdzięcza. Wojtyła, Wałęsa, Piłsudski, Rej, Sienkiewicz, Matejko, Drzymała czy Wajda to tylko niektóre nazwiska z długiej listy bohaterów spotkania. Nie zabrakło polskich pieśni patriotycznych i zagadek z ojczystej geografii. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, wykazując się wiedzą i umiejętnościami. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »