WARSZTATY JUNIOR MEDIA

26 listopada 2010 roku Wiktoria Sawicka i Zosia Nowaczyk (uczennice z klasy VI b) pod opieką Pani Martyny Sowińskiej wybrały się do Poznania na warsztaty dziennikarskie Junior Media. Spotkanie z dziennikarzami "Głosu Wielopolskiego" zostało zorganizowane w przytulnej sali w kinie Muza. Zgromadzeni uczniowie mogli poznać tajniki zawodu dziennikarza, dzięki ciekawym wykładom dowiedzieli się: jak przebiega praca w redakcji, jak przeprowadzić profesjonalny wywiad i reportaż oraz jak zostać dobrym fotoreporterem. Dziewczyny wróciły z wieloma nowymi wiadomościami i oryginalnymi pomysłami, które obiecały wykorzystać podczas pracy nad nowym numerem szkolnej gazetki "DO – NOS".

 
CZYTANIE DZIECIOM

25 listopada w ramach akcji „Nasza Szkoła czyta dzieciom” uczniowie klas I-III SP wysłuchali baśni pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przeczytała ją dzieciom – Pani Hanna Malarczyk – mama Małgosi z kl.Ib. Następnie uczniowie kredkami świecowymi wykonali ilustracje do baśni. Prace można oglądać w szkolnym patio.

FOTORELACJA

 
ANDRZEJKI

24 listopada uczniowie klas IV-VI SP i I-III G bawili się na andrzejkach. Najpierw zorganizowali klasowe spotkania, podczas których – zgodnie z tradycj± – próbowali dowiedzieć się, co czeka ich w przyszło¶ci. Następnie przez trzy godziny doskonale się bawili przy muzyce, o któr± zadbali absolwenci naszej szkoły: Marcin Widera, Bartłomiej Bassa i Dawid Ciesielski. Pełen parkiet i nieschodz±ce z twarzy tańcz±cych u¶miechy to najlepszy dowód, że andrzejki można uznać za bardzo udane.

W spotkaniach andrzejkowych (w terminach wyznaczonych przez Panie wychowawczynie) wzięli też udział uczniowie klas I-III SP. Bawili się równie dobrze.

FOTORELACJA

 
OBEJRZELI WYSTAWY

23 XI uczniowie klas 3ga i 3gb z Paniami A.Poprawską i E.Kosmalską pojechali do Leszna. W Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego przy ul.G.Narutowicza obejrzeli wystawę pt. „Malarstwo polskie XIX/XX w. o tematyce wiejskiej”. Piękne obrazy (m.in.J.Malczewskiego, W.Tetmajera, A.Kozakiewicza, M.Reyznera, S.Łasińskiego i innych twórców szkoły monachijskiej) oraz interesujący wykład pracownika muzeum dały uczniom nową, przydatną na lekcjach języka polskiego, plastyki i historii wiedzę o wsi przełomu XIX i XX w. oraz o życiu jej mieszkańców. Następnie w kościele pw. św. Antoniego obejrzeli rzeźby i płaskorzeźby Mariana Murka – artysty z Górska. Jego prace przedstawiają postaci i sceny z „Pana Tadeusza” A.Mickiewicza. Obie wystawy są godne polecenia.

FOTORELACJA

 
WYJAZD DO KINA

19 XI uczniowie klas IVa, IVb, Va i Vb pod opieką wychowawczyń pojechali do poznańskiego Multikina, aby obejrzeć najnowszą wersję przygód Harrego Pottera. Film pt. „Harry Potter i insygnia śmierci” bardzo im się podobał. Żywa, trzymająca w napięciu akcja oraz „straszne” sceny z udziałem olbrzymiego węża to – zdaniem uczniów – największe zalety filmu. Zgodnie twierdzą, że warto go zobaczyć.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 12