PIKNIK W GÓRZNIE - ZAKOŃCZENIE PÓŁKOLONII

30 lipca najmłodsi autobusem, a starsi rowerami dotarli nad jezioro w Górznie, gdzie odbył się piknik na zakończenie półkolonii. Słoneczna pogoda pozwoliła na kąpiel w jeziorze, na grę w siatkówkę oraz na zabawy ruchowe na trawie. Grupa dziewcząt znalazła też czas na prace nad kroniką półkolonii. Pod okiem Pana A.Szeremety w wigwamie usmażono kiełbaski. Sił na drogę powrotną dodały też kruche ciastka od Państwa Dudzików.

FOTORELACJA

 

Bogaty program tegorocznych pókolonii możliwy był dzięki niezawodnym sponsorom: Gminie Osieczna, firmie KAN-BUD, Powiatowi Leszczyńskiemu, Nadleśnictwu Karczma Borowa, Państwu: K.H.Dudzikom, S.H.Siepakom, E.Burghardt, E.Kosińskiemu, H.Pawlak, R.Mikołajczak, E.Cz.Ratajczakom, I.Szczerbal. Po wstępnych wyliczeniach możemy poinformować, że koszt półkolonii dla jednego dziecka wyniósł około 360 zł. Dziećmi opiekowali się nauczyciele - działacze Stowarzyszenia - łącznie dziewiętnaścioro osób. Dwa tygodnie swojego urlopu nieodpłatnie oddali półkolonistom C.Glapiak, M.Joachimiak, J.Knasiak, E.Kosmalska, S.Pietrowicz, A.Poprawska, S.Walenciak. Sześć dni pracowały S.Praczyk i B.Rzetelska, pięć dni - A.Żalik, trzy dni - D.Nowacki i T.Rosińska, dwa dni - I.Fiebich, P.Konieczny i M.Sowińska, a jeden dzień - D.Domagała, K.Grycz-Pudliszewska, D.Maćkowiak i M.Suszek. Pomagały też Panie D.Klupś, H.Bartkowiak i A.Jackowska.

Sponsorom za hojność, a organizatorom i opiekunom za ciekawe, pełne atrakcji wakacje półkoloniści pięknie dziękują. Swoje przeżycia i wrażenia utrwalili, malując piękne rysunki i układając wierszyki o atrakcjach półkolonii. Fotograficzną dokumentacją zajęć zajęła się Pani E.Kosmalska.

Czytaj całość
 
PIESZY RAJD NA JAGODĘ

W czwartek półkoloniści wyruszyli pieszo na platformę widokową Jagoda, z której podziwiali piękne widoki. Na leśnej drodze odbyły się wyścigi rzędów i zabawy integracyjne. Na pochwałę zasługują ci, którzy dzielnie pokonali trasę z Kąkolewa do Łoniewa i z powrotem.

FOTORELACJA

Jutro zbiórka o 900. Wyjeżdżamy (starsi rowerami, młodsi autobusem) nad jezioro w Górznie, gdzie odbędzie się piknik kończący tegoroczne półkolonie.

 
FILMOWE SPOTKANIE ZE SHREKIEM

W środę (28 lipca) wszyscy półkoloniści obejrzeli w poznańskim Cinema City Kinepolis film pt. „Shrek Forever” nakręcony w technologii 3D. Z zainteresowaniem śledzili losy sympatycznego ogra, jego rodziny i przyjaciół. Kto uważnie oglądał, wyszedł z kina z przekonaniem, że należy doceniać to, co się ma.

Jutro zbiórka o godz.900. Czeka nas – w zależności od pogody – albo pieszy rajd na platformę widokową Jagoda, albo półkolonijna spartakiada na wesoło.

 
WYCIECZKA DO KARPACZA

Czterdzieścioro uczniów 25 lipca wyjechało na trzydniową wycieczkę do Karpacza. W pierwszym dniu zdobyli Chojnik i wybrali się na długi spacer po Karpaczu. Kolejnego dnia pokonali pieszo kilkanaście kilometrów. Wjechali wyciągiem krzesełkowym na Kopę, skąd czarnym szlakiem wyruszyli na Śnieżkę. W drodze powrotnej mijali Dom Śląski, Strzechę Akademicką i Samotnię. Podziwiali też świątynię Wang. W trzecim dniu dotarli do wodospadu Szklarki i na zaporę w Pilchowicach. Pogoda pozwoliła zrealizować wszystkie plany i nacieszyć oczy przepięknymi widokami.

FOTORELACJA

 
NA PŁYWALNI AKWAWIT

23 lipca półkoloniści spędzili dwie godziny na pływalni AKWAWIT w Lesznie. Nie tylko pływali bądź pluskali się w wodzie, ale korzystali również z wszystkich atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, ale bicze wodne i jacuzzi również były oblegane.

FOTORELACJA

Spotykamy się w środę – 28 lipca o godz.800. Wyjeżdżamy do poznańskiego Cinema City Kinepolis na film w wersji 3D pt. „Shrek Forever”.

Uczniowie wyjeżdżający do Karpacza mają zbiórkę przed Szkołą w niedzielę – 25 lipca o godz. 645.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 11