KONKURS "CANTORES"

21 i 22 listopada w Święciechowe odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Cantores”. Naszą Szkołę reprezentowały cztery uczennice. Anna Mąka zaśpiewała piosenkę pt. „Przyjaciel od zaraz”, Magdalena Katarzyńska „Kocham cię życie”, Matylda Hołoga „Noc po ciężkim dniu”, a Aneta Stachowska wykonała utwór „Płonie stodoła”. Wszystkie zaprezentowały się bardzo ładnie. Sukcesem zakończył się występ Magdaleny Katarzyńskiej, która w kategorii wiekowej 11-13 lat zajęła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczennicom i Panu D.Nowackiemu.

 
"DZIKA POLSKA"

18 listopada uczniowie klasy VIa oraz przedstawiciele klas VIb i Va razem z Panią I.Fiebich obejrzeli wystawę pt. „Dzika Polska” i wzięli udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Zobaczyli wiele pięknych wielkoformatowych zdjęć ukazujących najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski. Przyglądając się fotografiom, zauważyli, jak bardzo ulotne jest piękno poszczególnych miejsc. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach towarzyszących wystawie. Rozmawiali na temat negatywnej i pozytywnej roli człowieka w środowisku przyrodniczym. Uzyskali wiele ciekawych informacji o miejscach cennych przyrodniczo i o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą człowiek i jego bezmyślne postępowanie. Po raz pierwszy zobaczyli Mapę Dzikiej Polski, która ukazuje zarówno miejsca, gdzie wciąż jeszcze można obserwować dziką przyrodę, jak i wskazuje czynniki ją niszczące. Ta mapa będzie podlegać ciągłej aktualizacji i stanie się – zgodnie z zasadą „Myśl globalnie – działaj lokalnie” – drogowskazem działań społecznych.

 
V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWACZY

Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kąkolewie 

zaprasza do udziału

w V Międzyszkolnym Konkursie Śpiewaczym

~ KOLĘDY, PASTRAŁKI, PIOSENKI ZIMOWE~

Zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 27 listopada 2009r.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

Szczegółowych informacji udzielają Anna Poprawska i Dominik Nowacki.

Czytaj całość
 
ZASZCZYTNE ODZNACZENIE

13 listopada Pani Halina Bartkowiak odebrała w Poznaniu z rąk Wojewody Wielkopolskiego Złoty Medal za Długoletnią Służbę. To zaszczytne odznaczenie przyznaje Prezydent RP ludziom, którzy wyróżniają się długoletnią rzetelną pracą zawodową, sumiennym wypełnianiem obowiązków służbowych, w sposób szczególny służą lokalnej społeczności. Pani Halina Bartkowiak jest osobą znaną w naszej gminie. Od 2 stycznia 1984 roku pracuje w Szkole w Kąkolewie jako sekretarz, pełni też obowiązki kadrowej. Bliskie jej są sprawy całej gminy Osieczna, bo już trzecią kadencję jest radną Rady Miejskiej, przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia. Mieszkańcy Kąkolewa obdarzyli ją zaufaniem, wybierając do Rady Sołeckiej. Pani Halina jest osobą bardzo kompetentną, pogodną, zawsze życzliwą ludziom. Jej wyróżnienie to radość i zaszczyt także dla społeczności ZS w Kąkolewie.

FOTORELACJA 

 
BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

Uczniowie klas I-III SP uczestniczą w całorocznym projekcie pt. „Bądź bezpieczny na drodze”. 9 listopada z dziećmi spotkał się policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie – Pan Szymon Jędrzejczak. Zapoznał uczniów ze znakami drogowymi oraz z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec spotkania dzieci rysowały znaki drogowe oraz zadawały pytania Panu policjantowi.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 10