SZKOLNY DZIEŃ MATKI

27 maja świętowaliśmy w Szkole Dzień Matki. Uczniowie – od 1. klasy Szkoły Podstawowej po 3. Gimnazjum - przygotowali piękną część artystyczną. Mamy i wszyscy pozostali goście zobaczyli inscenizację baśni pt. „Ośla skórka”. O scenariusz zadbały Panie D.Domagała i A. Pawłowska – Kramarczyk, a wyreżyserowały wspólnie Panie A.Dudek i D.Domagała. Uczniowie wspaniale śpiewali też piosenki dla mam i o mamach. Pracował z nimi Pan D.Nowacki. Nie zabrakło też tańców. Nad ich przygotowaniem czuwały: w grupie uczniów klas I-III SP Panie E.Maśląka i S.Pietrowicz oraz w grupie starszych P.Agnieszka Śmiejczak. Swoje umiejętności zaprezentowali też uczniowie potrafiący grać na organach. Baśniową dekorację wyczarowały Panie E.Kosmalska, E.Łapawa i D.Szymańska. Występ był piękny jednak przede wszystkim dzięki utalentowanym młodym aktorom, tancerzom, instrumentalistom i śpiewakom, którzy włożyli w jego przygotowanie mnóstwo czasu i jeszcze więcej serca. Rodzice i dziadkowie z dumą i wzruszeniem oglądali na scenie swoje dzieci i wnuki. Wykonawcom serdecznie  gratulujemy.

Zamieszczone w galerii zdjęcia prezentują wszystkich młodych wykonawców. Zapraszamy do ich obejrzenia.

 

 
ZNAWCY TWÓRCZOŚCI J.TUWIMA

W piątek 22 maja uczniowie klas I - III SP biorący udział w Projekcie literacko-plastycznym „Wiersze Juliana Tuwima” zebrali się w patio Szkoły, aby podsumować całoroczne działania. Dzieci przez cały rok pod kierunkiem Pani Ewy Maśląki i Pani Sławomiry Praczyk zgłębiały wiedzę na temat twórczości Tuwima, tworząc metryczki do jego książek przyniesionych ze szkolnej biblioteki, czytając wiersze, rozwiązując krzyżówki czy ucząc się piosenki z jego tekstem. Uczestnicy projektu w kwietniu wykonywali pracę plastyczną do wybranego przez siebie utworu, a w miniony piątek recytowali wiersz. Obie formy podlegały ocenie. Najwięcej punktów i tym samym I miejsce zajęła Kinga Kanikowska – uczennica klasy I b. Na miejscu II uplasowała się uczennica III b – Anna Okupniczak, a na miejscu III Anna Skrzypczak z II b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywczynie trzech pierwszych miejsc otrzymają wkrótce (podczas apelu podsumowującego szkolne konkursy) nagrody książkowe.

FOTORELACJA

 
WYJAZD DO KINA

26 maja w gostyńskim kinie „Pod kopułą” prawie stu gimnazjalistów obejrzało najnowszy film Ryszarda Bugajskiego pt. „Generał Nil”. To pierwszy w Polsce film fabularny poświęcony wybitnemu dowódcy Armii Krajowej – gen. Augustowi Emilowi Fieldorfowi. Olgierd Łukaszewicz w roli tytułowego bohatera jest doskonały. Film porusza, uczy powojennej historii Polski, przywraca pamięć o niesłusznie zapomnianym bohaterze. Warto go zobaczyć. Wyjazd zorganizowała P.T.Rosińska.

 
MUZYKA ŻYDOWSKA

25 V uczniowie wzięli udział w kolejnym koncercie z cyklu Pro MUSICA. Wysłuchali kilku utworów prezentujących muzykę żydowską, m.in. „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu”. Pani prowadząca koncert w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazała informacje o historii, kulturze i religii żydowskiej. Zaprezentowała typowe dla muzyki klezmerskiej skrzypce, kontrabas i akordeon. Śpiewne i rzewne melodie wielu uczniom przypadły do gustu.

FOTORELACJA

 
PIĄTOKLASIŚCI W TORUNIU I CIECHOCINKU

Od 29 do 30 IV uczniowie klas: 5a i 5b pod opieką Pań: Iwony Fiebich i Anny Dudek oraz Pana Romana Wierzbińskiego brali udział w wycieczce do Torunia i Ciechocinka. Pierwszego dnia zwiedzili toruńskie Stare Miasto, obejrzeli Krzywą Wieżę, pod którą (jak mówi legenda) można sprawdzić swoją uczciwość, odwiedzili Dom Kopernika, w którym m. in. mogli obejrzeć przyrządy wykorzystywane przez uczonego do obserwacji gwiazd. Wszyscy, mimo zmęczenia, weszli na wieżę Katedry św. Janów, z której mogli zobaczyć przepiękną panoramę miasta. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiły ruiny zamku krzyżackiego, a szczególnie jego podziemia. W Planetarium z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli film pt. „Makrokosmos”. Po kolacji, w czasie wieczornego spaceru, byli świadkami pokazu podświetlanej fontanny z towarzyszeniem muzyki poważnej. Następnego dnia na tężniach w Ciechocinku uczestnicy wycieczki wdychali zdrowe powietrze nasycone solanką oraz mieli okazję spróbować zdrowej wody w jednym z uzdrowisk. Wszyscy wrócili z wycieczki uśmiechnięci i zadowoleni. Jeszcze długo będą się dzielić swoimi wrażeniami z najbliższymi.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 22