ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

10 września uczniowie klas VII i VIII w CKiB w Osiecznej obejrzeli zorganizowaną przez Towarzystwo Ziemi Osieckiej, Gminę Osieczna i Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie wystawę pt. „Malarstwo Jerzego Pohla”. O twórczości osieckiego artysty ciekawie opowiedziała kuratorka wystawy – Pani Danuta Stemplewska. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prace Jerzego Pohla, przekonując się, że jako artysta miał wiele twarzy. Podziwiali pejzaże przedstawiające urokliwe zakątki powiatu leszczyńskiego i portrety. Największą uwagę zwróciły jednak obrazy nieoczywiste, które można zaliczyć do realizmu metaforycznego. To one zrodziły wiele pytań i prób interpretacji.

Gościmy

Odwiedza nas 39  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.