Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 

Zespołu Szkół 

 im. Powstańców Wlkp.

w Kąkolewie


ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA:

www.facebook.com/suzskakolewo


„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces''


Chcemy inspirować, uświadamiać i mobilizować społeczność uczniowską do propagowania pozytywnych wzorców, promowania wiedzy i rozwijania pasji. Wierzymy, że dzięki Waszej życzliwości i współpracy, drodzy uczniowie i nauczyciele, będziemy tworzyć Szkołę z tradycjami i nowoczesną wizją, a także szkolną rzeczywistość.


Na czym polega nasza praca?

  • Reprezentujemy interesy uczniów, pomagamy im.
  • Działamy na rzecz Szkoły i środowiska lokalnego.
  • Organizujemy szkolne imprezy i konkursy.
  • Przez organizowanie różnych akcji, jak i współpracę z różnymi fundacjami, pomagamy potrzebującym.


    Rok szkolny 2017/2018




 

-przewodnicząca-Wiktoria Grochowa

 -zastępca- Marta Muszyńska
 -skarbnik- Marta Ratajczak
 -sekretarz- Paulina Kosmalska
 -członkowie:
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Ewa Nowaczyk, Łukasz Szyrmer, Maja Nędza, Zofia Kowalska, Katarzyna Jarczewska, Lena Kaczmarek, Mateusz Szramiak, Amelia Wieczorek, Wiktoria Gawron.
Z GIMNAZJUM
Natalia Bartosik, Aleksandra Maćkowiak, Marta Walenciak.

 Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.



 WRZESIEŃ:


- Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego: debata, kampania wyborcza.

- Zbiórka makulatury.

PAŹDZIERNIK:


- Dzień Chłopaka- dyskoteka, dzień kolorowy i dzień bez pytania dla chłopców.

- Akcja charytatywna ,,Jabłuszko’’.

- Akcja ,,Kup Pan szczotkę".

- Dzień Edukacji Narodowej- przygotowanie części artystycznej.

- Uczczenie 39. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża- sprzedaż kremówek.

- Zapalenie zniczy pod Dębem Wolności- uczczenie ofiar zbrodni hitlerowskich.

- I tura zbiórki puszek.


LISTOPAD:


- Rogale marcińskie.
- I tura zbiórki nakrętek.
- Noc integracji dla członków Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu.
- Zbiórka karmy dla Schroniska w Henrykowie.
- Światowy Dzień Życzliwości.
- Dyskoteka andrzejkowa.
- Otrzęsiny dla klas I Szkoły Podstawowej.
- Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
- Akcje ,,Puszka dla maluszka" oraz ,,Prezent bez pudła"- tabliczki szkolne dla podopiecznych UNICEFU.
- Organizacja imienin p. dyrektor Cecylii Glapiak.


GRUDZIEŃ:


- Pożegnanie Pani sprzątaczki Doroty Klupś.
- Mikołajki- dzień w barwach czerwonych.
- Dzień Wolontariusza- dzień bez zadania domowego dla członków szkolnego wolontariatu.
- Wzięcie udziału i sprzedaż ozdób świątecznych podczas Świątecznego Jarmarku w Osiecznej.
- Kiermasz ozdób świątecznych.
- Przygotowanie upominków dla Przyjaciół Szkoły.
- Organizacja imienin p. dyrektor Barbary Kaczmarek-Kryś.
- Akcja „Góra Grosza”.
- Wigilia SU i Wolontariatu.
- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych- integracja z podopiecznymi Domu Samopomocy w Kąkolewie oraz z Adrianem Wawrzyniakiem.

STYCZEŃ:


- WOŚP- pomoc dyrekcji.
- Dzień Koszuli- dzień kolorowy.
- Akcja ,,Opatrunek na ratunek".
- Wprowadzenie imienin miesiąca- dzień kolorowy.
- Przeprowadzenie projektu UNICEF ,,Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę".


LUTY: 


- Dzień Pozytywnego Myślenia- dzień bez oceny negatywnej, kartki z pozytywnymi hasłami.

- Tłusty Czwartek- sprzedaż pączków oraz faworków.

- Walentynki- poczta walentynkowa oraz dzień kolorowy.

- Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa.



MARZEC:


- Dzień Kobiet- dzień kolorowy dla wszystkich uczniów oraz dzień bez pytania dla dziewczyn.

- Tydzień Śmiechu.

- Dzień Wiosny- dzień kolorowy.

- II tura zbiórki nakrętek.

- Złożenie raportu z projektu UNICEF ,,Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę".

- Sprzedaż ozdób wielkanocnych podczas Świątecznego Jarmarku w Osiecznej.

- Przekazanie pieniędzy ze sprzedaży ozdób wielkanocnych na Stowarzyszenie ,,POMOC"- dofinansowanie półkolonii letnich.

- ,,Chusteczki Pomocy"- zbieranie mokrych i suchych chusteczek dla Niny i Magdy.


KWIECIEŃ: 

- Zbiórka puszek - II tura.

- Dzień Czekolady - sprzedaż ciast czekoladowych.

- Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji.

- Poczęstunek dla uczniów piszących egzaminy.


MAJ:


Światowy Dzień bez Tytoniu.

- II tura zbiórki makulatury.

- Akcja ekologiczna- zbiórka starych telefonów komórkowych bez baterii.


CZERWIEC:


- Wsparcie rehabilitacji Adriana Wawrzyniaka - prezent na Dzień Dziecka.

- III tura zbiórki nakrętek, makulatury i Międzynarodowego Dnia bez Tytoniu.

- Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu - wyjazd na bowling.

- Pożegnanie absolwentek - Wiktorii Grochowej, Marty Muszyńskiej, Marty Ratajczak oraz Pauliny Kosmalskiej.

- Przygotowanie podziękowań na koniec roku dla Dyrekcji, obsługi i administracji.

- Organizacja imienin Pani Dyrektor Aliny Żalik.

- Dzień Kibica - ,,Barwy biało-czerwone są niezwyciężone".


Rok szkolny 2016/2017 


 

-przewodnicząca- Natalia Szramiak,

 -zastępca- Karolina Ratajczak,
 -skarbnik- Agata Kretschmer,
 -sekretarz- Oliwia Zielińska,
 -członkowie:
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Ewa Nowaczyk, Zuzanna Pietrowska, Łukasz Szyrmer, Amelia Wieczorek, Amelia Wiler.
Z GIMNAZJUM
Wiktoria Grochowa, Marta Muszyńska, Tobiasz Rachmajda, Mikołaj Woźniak.

 Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.



WYNIKI KONKURSU NA SAMORZĄDOWCA ROKU

Na SAMORZĄDOWCA ROKU głosowali losowi uczniowie oraz nauczyciele. Wyniki ukazały się 28 maja 2017r. Głosujący kierowali się oddaniem, sumiennością, kreatywnością i zaangażowaniem danego samorządowca w życie szkolne.

WYRÓŻNIENIA NAUCZYCIELI:

1. Agata Kretschmer- 22 głosy

2. Natalia Szramiak- 21 głosów

3. Oliwia Zielińska- 12 głosów

 

WYRÓŻNIENIA UCZNIÓW:

1. Natalia Szramiak- 100 głosów

2. Oliwia Zielińska- 63 głosy

3. Agata Kretschmer- 55 głosów


 Przewodnicząca Natalia Szramiak, skarbnik Agata Kretschmer oraz sekretarz Oliwia Zielińska zostały wpisane do Księgi Zasłużonych dla Szkoły za czteroletnią pracę w zarządzie Samorządu Uczniowskiego i wolontariat na rzecz społeczności szkolnej, lokalnej oraz poza granicami Polski.



WIĘCEJ INFORMACJI NA NASZYM FACEBOOKU (LINK DOSTĘPNY WYŻEJ)!
 

Rok szkolny 2015/2016




 

 

 

 

 

 SZKOŁA PODSTAWOWA:

 

 -przewodniczący- Łukasz Szyrmer,      

 -zastępca- Nadia Juskowiak,

 -skarbnik- Piotr Jakubowski, 

 -sekretarz- Maria Owsianna,

 -członek- Kaja Giera.

 
 

GIMNAZJUM:

 

-przewodnicząca- Natalia Szramiak,

 -zastępca- Jakub Bartkowiak,
 -skarbnik- Agata Kretschmer,
 -sekretarz- Oliwia Zielińska,
 -członkowie: Tomasz Bassa, Marta Błocian, Karolina Ratajczak, Mikołaj Woźniak.
 Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.




WYNIKI KONKURSU NA SAMORZĄDOWCA ROKU

Na SAMORZĄDOWCA ROKU głosowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wyniki ukazały się 30 maja 2016 r. Głosujący kierowali się oddaniem, sumiennością, kreatywnością i zaangażowaniem danego samorządowca w życie szkolne.

 

WYRÓŻNIENIA NAUCZYCIELI:

1. Natalia Szramiak

2. Agata Kretschmer

3. Oliwia Zielińska oraz Mikołaj Woźniak

 

WYRÓŻNIENIA UCZNIÓW:

1. Natalia Szramiak

2. Agata Kretschmer

3. Oliwia Zielińska



.............................................................................................................................................

Rok szkolny 2014/2015.

 

ZARZĄD TWORZYLI:

Przewodnicząca - Oliwia Jezierska

Zastępca - Bartosz Kowalski
Skarbnik - Agata Kretschmer
Protokolant - Natalia Muszyńska

CZŁONKOWIE:

Maria Owsianna, Olga Szczepaniak, Bogumiła Krysztofiak, Tobiasz Ratajczak, Adelina Letza, Karolina Ratajczak, Natalia Szramiak,   Oliwia Zielińska

Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.

 

 

27 maja w naszej Szkole odbył się Dzień Samorządowca. Nauczyciele głosowali na Samorządowca Roku, natomiast uczniowie na Najaktywniejszego Samorządowca.

WYRÓŻNIENIA NAUCZYCIELI:

1. Oliwia Jezierska

2. Natalia Szramiak

3. Adelina Letza


WYRÓŻNIENIA UCZNIÓW:

1. Oliwia Jezierska

2. Natalia Szramiak

3. Bartosz KowalskI

 Przewodnicząca  Oliwia Jezierska  i zastępca przewodniczącej Bartosz Kowalski  zostali  wpisani do Księgi Zasłużonych dla Szkoły za wzorową pracę na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.

 

 




 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »