SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

We wtorek 20 listopada uczniowie klas IV – VI SP i gimnazjaliści uczestniczyli w przedstawieniach profilaktycznych. Uczniom Szkoły Podstawowej zaprezentowano spektakl pt. „Niemy krzyk”, a gimnazjalistom „Bumerang”.
„Niemy krzyk” poruszał problemy przemocy w rodzinie, samotności i braku tolerancji. Akcja rozgrywała się w przeciętnej szkole. Rodzice Marzenki w pogoni za sukcesem zawodowym zapomnieli o rodzinie. W wirze obowiązków nie zauważali swojej córki, a posłuszeństwo  egzekwowali siłą. Problem dziewczynki dostrzegł woźny Ludwik. Spektakl uświadomił dzieciom, jak ważne w życiu człowieka są: miłość, przyjaźń, szacunek do drugiego człowieka, rodzina. Woźny - przypadkowy obserwator uczniów i ich zachowań dostrzegł też  inną dziewczynkę – Józię, która mimo bardzo trudnej sytuacji materialnej jest szczęśliwa, bo wokół siebie ma kochających rodziców.
Spektakl „Bumerang”, który obejrzeli gimnazjaliści, poruszał temat godności człowieka i szanowania innych. Zwrócił uwagę uczniów na narastający problem cyberprzemocy, szantażowania i poniżania ludzi poprzez rozpowszechnianie w sieci obraźliwych treści, zdjęć czy amatorskich filmików. W spektaklu zawarte było ostrzeżenie przed zawieraniem przypadkowych znajomości. Pokazane zostały też tragiczne w skutkach konsekwencje  upojenia alkoholowego.

FOTORELACJA 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »