XVII EDYCJA KONKURSU POEZJI I PIOSENKI IRLANDZKIEJ

19 marca w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej odbyła się Gala Finałowa XVII edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej. Osoby, które zakwalifikowały się do finału, musiały przedstawić własną interpretację irlandzkiej poezji lub zaprezentować utwór muzyczny irlandzkiego zespołu lub wokalisty. Cieszymy się, że na finałowe przesłuchania zostały zaproszone dziewczyny z klasy ósmej: Anna Katarzyńska (wokal) oraz Alicja Szyrmer (skrzypce i wokal). Uczennice przygotowały utwór „All I Want” irlandzkiego zespołu Kodaline w aranżacji muzycznej opracowanej przez Pana Dominika Nowackiego. O poprawność wymowy w języku angielskim zadbała Pani Justyna Jagielska. W opinii komisji konkursowej poziom przesłuchań był bardzo wysoki, a młodzież doskonale przygotowana. Oprócz talentów aktorsko-wokalnych młodzież zaprezentowała niezwykle wysoki poziom z języka angielskiego. Bardzo cieszymy się, że Alicja i Ania znalazły się w gronie finalistów i zdobyły wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie. Nagrodą ufundowaną przez Szkołę Języków Obcych PROGRAM w Poznaniu jest możliwość bezpłatnego przystąpienia do egzaminu Cambridge English (KET, PET, FCE lub CAE). Oprócz tego wszyscy wykonawcy otrzymali książki, dyplomy oraz pamiątkowe koszulki. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy dziewczętom za godne reprezentowanie naszej Szkoły, bo jak pisał i mawiał Stanisław Wyspiański „Najważniejsze, żeby im się chciało chcieć”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »