Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2214201

Śnieg

ŻYCZENIA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Szanowni Państwo
Nauczyciele,
Rodzice,
drodzy Uczniowie!

Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. Przed nami upragnione wakacje – dwa miesiące beztroski, odpoczynku, realizacji marzeń. Miniony czas uświadomił nam, że w życiu nie ma nic pewnego i trzeba być przygotowanym do działania w każdych warunkach. Pandemia, z którą zmagamy się od marca, utrudniła naszą codzienność, wymogła wprowadzenie zmian w domach, w przestrzeni publicznej, w szkole.

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo Uczniów oraz Nauczycieli wpłynęła na decyzję
o zawieszeniu zajęć, a niemożność powrotu pracy w szkole wymogła obowiązek zdalnego nauczania. Nauczanie na odległość za pośrednictwem komputera i internetu oraz najnowszych narzędzi komunikacyjnych było wyzwaniem dla wszystkich, ale jednocześnie oznaczało nowe, rozwijające doświadczenia. Wszyscy poradziliśmy sobie z nowymi zadaniami wzorowo. Pracowaliśmy z ogromnym zaangażowaniem, próbowaliśmy, czasami błądziliśmy, aby z radością wrócić na właściwą drogę.

Zaistniała sytuacja wymagała współpracy Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców. Stworzyliśmy niezwykły zespół, który zasługuje na najwyższe słowa uznania. Razem pokazaliśmy, że zgoda, porozumienie, dialog – budują!

Kochani Uczniowie! Dziękuję Wam za miesiące wytężonej pracy. Za to, że w pierwszym półroczu wspaniale reprezentowaliście Szkołę w konkursach, zawodach sportowych, pięknie występowaliście – śpiewaliście, recytowaliście, tańczyliście, wcielaliście się w role aktorskie. Podziwiam Wasze zaangażowanie w lekcje prowadzone zdalnie. Choć czasami kamera lub mikrofon zawiodły, wierzę, że odebraliście ważne i wartościowe lekcje – też lekcje życia. Szczęśliwie dotarliśmy do końca roku szkolnego. Wszyscy otrzymaliście promocję do klasy programowo wyższej. Oceny na świadectwach są wysokie, piękne. Z powodu rygorów pandemicznym nie możemy Was nagrodzić, wyróżnić w sposób uroczysty, zgodny z ceremoniałem. Bardzo nam zależy, aby wszystkich, którzy sumiennie pracowali przez cały rok szkolny uhonorować na szkolnej scenie. Chcemy uścisnąć dłonie za świadectwa z wyróżnieniem, przypiąć do bluzeczek odznaki Wzorowego Ucznia, wręczyć książki, dyplomy, listy gratulacyjne. Teraz jest to niemożliwe, więc uczynimy zadość ceremoniałowi we wrześniu, po powrocie, gdy znów wszyscy bez ograniczeń się spotykamy. 26 czerwca do Szkoły zaprosiliśmy tylko absolwentów, bo z nimi nie zobaczymy się już w nowym roku szkolnym. Życzę Wam słonecznych, beztroskich, uśmiechniętych wakacji. Odpocznijcie, aby we wrześniu wrócić i wypełnić radością puste dziś szkolne korytarze.

Szanowni Państwo Nauczyciele! Dziękuję wszystkim za pełną zaangażowania pracę. Myślę, że po raz kolejny pokazaliście, że jesteście kreatywni, gotowi do podejmowania edukacyjnych wyzwań, że macie otwarte umysły i serca pełne pozytywnych uczuć do Waszych „szkolnych dzieci”. Potrafiliście zmodyfikować swój warsztat pracy, dostosowaliście metody i formy działania i wreszcie odpowiednio zmotywowaliście uczniów do pracy. Wszyscy zasługujecie na słowa uznania. Korzystajcie z zasłużonych urlopów, szukajcie inspiracji, mimo dystansu społecznego bądźcie otwarci na świat i ludzi.

Szanowni Państwo Pracownicy administracji i obsługi! Okres kształcenia na odległość i nieobecność w budynku uczniów wykorzystaliście niezwykle efektywnie, wykonując zadania, których w tzw. „normalności” nie można było tak sprawnie zrealizować. Jestem przekonana, że to miejsce, nasza Szkoła jest dla Was miejscem ważnym i każdą pracę wykonujecie z sercem. Dlatego tutaj jest tak pięknie. Dziękuję!

Szanowni Państwo Rodzice! Bez Was zdalne nauczanie nie zakończyłoby się sukcesem i nie przyniosłoby tak dobrych efektów. Dziękuję za troskę o dzieci, za ogromną odpowiedzialność, za pomoc i wsparcie. Sytuacja izolacji sprawiła, że spędziliście Państwo ze swymi pociechami wiele czasu. Mam nadzieję, że będzie to czas niezapomniany pod wieloma względami. Dziękuję Państwu za to, że jesteście przyjaciółmi naszej Szkoły, na których w trudnych chwilach zawsze można liczyć.

Życzę wszystkim niezapomnianych wakacji. Spacerujcie, czytajcie książki, słuchajcie śpiewu ptaków, rozwijajcie swoje pasje. Pamiętajcie, że w życiu ważne są śmiałe plany i marzenia. Realizujcie je mimo wszystko ze słowami pisarza Coelho w sercach: Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.”
Nie zapominajcie o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do pracy oraz nauki, a 1 września patio naszej Szkoły będzie wypełnione przez wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i gości, zgodnie z ceremoniałem,  jak zawsze.

Alina Żalik

                                                                                              Dyrektor Zespołu Szkół

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »