Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2214186

Śnieg

ERYK KASPRZAK LAUREATEM KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

W związku z  pandemią COVID 19 etap rejonowy i wojewódzki XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbędzie się we wrześniu i październiku 2020 r. Ze względu na to, że uczniowie klas 8. kończą w czerwcu 2020 r. edukację w szkole podstawowej, nie mogą brać udziału w konkursie jesienią. Organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu, wyłącznie dla uczniów klas 8., dwustopniowego etapu pisemnego XXIV  Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Etap ten odbył się równocześnie dla wszystkich jego uczestników 25 maja 2020 r. o godz. 12.00 w formie on-line. Czas przeznaczony na wypowiedź pisemną i odesłanie arkuszy wynosił 90 minut. Część I arkusza miała formę testu i stanowiła odniesienie do etapu rejonowego. Część II arkusza - dłuższa wypowiedź pisemna na jeden z trzech podanych tematów do wyboru - była odniesieniem do etapu wojewódzkiego.

Uczestnicy konkursu, którzy z I części arkusza konkursowego uzyskali minimum 90% przewidzianej liczby punktów, stali się laureatami etapu rejonowego. W takim przypadku komisja wojewódzka Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce przystąpiła do sprawdzenia II części arkusza konkursowego. Uczniowie, którzy z II części uzyskali 90% przewidzianej  liczby punktów, zostali laureatami etapu wojewódzkiego.

W wyniku przeprowadzonych on-line eliminacji na poziomie rejonowym i wojewódzkim (finałowym) spośród 10 uczniów klas ósmych biorących udział w eliminacjach 7 zostało laureatami XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Miło nam poinformować, że laureatem został Eryk Kasprzak - uczeń klasy VIII a. Eryk, otrzymawszy 100% możliwych do zdobycia punktów, czyli nie popełniwszy żadnego błędu, został laureatem pierwszego miejsca. Erykowi i Pani Teresie Rosińskiej serdecznie gratulujemy sukcesu.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »