DZIECI Z KĄKOLEWA DLA DZIECI Z MADAGASKARU

25 lutego 2020 r. wolontariusze zakończyli akcję charytatywną MADAGASKAR. W Szkole i w Przedszkolu zbieraliśmy przybory szkolne, bandaże, strzykawki, rękawiczki, plastry,  witaminy, landrynki, lizaki i maskotki. Zbiórka była kontynuacją spotkania uczniów z P. Anną Barczyk podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pani Anna z mężem i córkami pojechała jakiś czas temu na misje na Madagaskar. Poznała trudy życia mieszkańców i od tej pory organizuje w Polsce spotkania z uczniami z różnych szkół i zbiera dary dla przyjaciół z Madagaskaru. Nam, dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, udało się zebrać 7 kartonów darów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom wrażliwym na los innych, nieznajomych, ale potrzebujących wsparcia.
Na terenie Szkoły akcję wraz z opiekunką wolontariatu koordynowały Aleksandra i Julia Barczyk. Spakowaniem kartonów zajęły się Panie Bogna Drebot i Sylwia Walenciak wraz z wolontariuszami: Amelią i Adrianem Wieczorek, Mirellą Motuzną, Julią i Aleksandrą Barczyk. Wysłaniem paczek zajął się Pan Marcin Barczyk, za co serdecznie dziękujemy. Do kartonów dołączyliśmy listy od uczniów dla dzieci z ochronki oraz zdjęcia młodych społeczników.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »