CZYTANIE DZIECIOM W KL. III A

13 stycznia 2020 r. uczniów klasy III a odwiedziła Pani Aurelia Rachmajda, która przeczytała fragmenty omawianej w klasie trzeciej lektury Miry Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia”. To historia ośmioletniej dziewczynki, która ma starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia. Malutka Agnieszka wymaga ciągłej troski i opieki, więc Kasia przestaje być w centrum zainteresowania. Dziewczynka jednak tego nie rozumie, dąsa się, obraża i zachowuje niegrzecznie, aby wymusić uwagę dorosłych. Zaczyna się także źle uczyć, grozi jej nawet pozostanie na drugi rok w tej samej klasie. Również koleżanki przestają ją lubić, bo staje się niemiła i złośliwa.
Co wydarzyło się dalej? Tego uczniom P.A.Rachmajda nie zdradziła. Dzieci były bardzo ciekawe, jak zakończyła się historia Kasi i jej siostrzyczki, ale tego muszą dowiedzieć się, samodzielnie czytając książkę. Dzięki odpowiedniej dykcji i modulowaniu głosem Pani Aurelia rozbudziła w uczniach chęć przeczytania lektury. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »