XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWACZY

8 stycznia odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy, w którym wzięło udział prawie 70 uczniów z dziesięciu szkół. W świątecznej scenerii z dużym zaangażowaniem prezentowali dawne i współczesne kolędy oraz pastorałki. Ich wykonania były nie tylko elementem konkursu, czyli oceny, ale wpisały się też w piękną tradycję kolędowania, którą staramy się w naszej Szkole kultywować. Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli od piętnastu lat korzysta z naszego zaproszenia i czerpie radość ze śpiewania bożonarodzeniowych pieśni.

Uczestników konkursu serdecznie powitała Wicedyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie – P.Cecylia Glapiak. Prezentacje młodych wokalistów oceniało jury w składzie: P. Paula Juskowiak, P. Cecylia Glapiak, P. Barbara Kaczmarek-Kryś i P. Zbigniew Schulz P. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Rady Rodziców naszej Szkoły, dzięki życzliwości Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna oraz Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i aniołki – niezmienny symbol naszego Konkursu.
Jury oczarowała Anna Katarzyńska. Główną nagrodę, czyli Grand Prix wręczył jej Pan Burmistrz – Stanisław Glapiak.
P. Cecylia Glapiak Kindze Dybizbańskiej wręczyła Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Kąkolewie.
P. Zbigniew Schulz uhonorował Nagrodą Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej Sandrę Siamę.
P. Anna Szyrmer Alanowi Sztylerowi wręczyła nagrodę Rady Rodziców Zespołu Szkół w Kąkolewie.
W kategorii kl. I-III SP zwyciężyła Maria Stróżyńska, II miejsce zajęła Lena Gniłka, a trzecie Blanka Poprawska. Wyróżnieniami jurorzy uhonorowali piękne występy Mai Małeckiej, Zuzanny Kretschmer, Klaudii Kubasik,  Zuzanny Kurzawy, Julii Rudzińskiej i Patrycji Glapiak.
W kategorii kl. IV-V SP najlepszy był Mieszko Cwojda, II miejsce wyśpiewała Natalia Kowalska, a trzecie zdobył Alan Biderman. Wyróżnienia otrzymali Laura Maśląka i Gabriela Stefaniszyn.
W kategorii kl. VI - VIII I miejsce przypadło w udziale Markowi Łagodzie, II – Mai Kowalczyk, a III ex equo – Oliwii Borowczyk i Julii Langner.
W zmaganiach zespołów bezkonkurencyjny był zespół „Kaprys”, II miejsce wywalczyli Matylda Gąsiorek, Natan Wojtkowiak, Wiktoria Jarosińska i Justyna Gano, a III ex equo – zespoły „Takich czterech i ona” oraz „Dynamik”.

Pięknie dziękujemy również rodzicom naszych uczniów i nauczycielom piekącym ciasta do konkursowej kawiarenki, w której pracowały Paulina Jankowska i Agnieszka Muszyńska wspierane przez Lenę Kaczmarek i Annę i Justynę Katarzyńskie. Dziękujemy także P. Elizie Kosmalskiej, która co roku własnoręcznie maluje aniołka na dyplom, czyniąc go niepowtarzalnym. W roli konferansjerów debiutowali Mirella Motuzna i Jakub Klimpel. Organizacją Konkursu zajęli się P. Anna Poprawska i P. Dominik Nowacki wspierani przez Dyrektor Alinę Żalik, która ciasteczkowym tortem podkreśliła jubileuszową edycję imprezy.

Organizatorów, mamy nadzieję, że również rodziców i nauczycieli konkursowiczów oraz fundatorów nagród, bardzo cieszą uśmiechnięte twarze wszystkich młodych wykonawców, niezwykłe emocje wyróżnionych oraz miła atmosfera towarzysząca konkursowemu kolędowaniu. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »