"ŚWIATOWID - PANORAMA ŚWIATA"

20 września o 11.00 na szkolnej scenie pojawił się dobrze uczniom znany Pan Stanisław Sielicki. Jego edukacyjno-rekreacyjny program, bawiąc, uczył. Nie tylko przekazywał wiedzę o początkach państwowości, o tworzeniu odrębności plemiennej, państwowej czy międzypaństwowej, o podboju Kosmosu, o ludziach, którzy złotymi literami zapisali się w historii świata, ale też uczył zdrowej, sportowej rywalizacji, umiejętności współdziałania, dzielenia się z innymi i podkreślał konieczność zachowania spokoju w różnych sytuacjach. Niezwykle cenne było skłonienie uczniów do refleksji, że choć człowiek podbija Kosmos i dokonuje naprawdę wielkich rzeczy, to siły natury w jednej chwili mogą  zniszczyć dorobek ludzkości.
Uczniowie dobrze się bawili, było głośno i radośnie. Pana Sielickiego nagrodzili brawami. Mamy nadzieję, że widzowie zapamiętali przekaz płynący z programu „Światowid – panorama świata”. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »