"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

20 września przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie pod czujną opieką nauczycieli wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyli w wyznaczone miejsca, aby je uporządkować. Mieszkańcy okolicznych miejscowości bardzo dbają o swoje posesje, w pobliżu domów nie trzeba było sprzątać. Niestety pobocza i rowy między miejscowościami, skraj lasu czy ustronne zakątki wsi były pełne śmieci. Gdyby ludzie pamiętali, że jedynym miejscem, w którym powinny się znaleźć odpadki, puszki, butelki, papiery czy folie, są specjalne pojemniki, akcja byłaby niepotrzebna. Miejmy nadzieję, że sprzątający okolicę młodzi ludzie pomyślą, nim wyrzucą cokolwiek poza kosz!
Warto też przy okazji zaapelować o bycie świadomymi konsumentami, foliowym torbom i opakowaniom czy plastikowym butelkom należy powiedzieć stanowcze NIE! Im prędzej, tym lepiej dla naszej planety i zdrowia jej mieszkańców!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »