WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO GNIEZNA I BISKUPINA

15 maja uczniowie klas drugich pod opieką wychowawczyń i rodziców udali się na wycieczkę do Gniezna i Biskupina.
W Gnieźnie dzieci zwiedziły katedrę prymasowską,
 czyli gotycki kościół znajdujący się na Wzgórzu Lecha nazywany matką kościołów polskich. Uczniowie dowiedzieli się, że to miejsce pochówku św. Wojciecha, głównego patrona Polski oraz miejsce pięciu koronacji królewskich. Podziwiali również Drzwi Gnieźnieńskie, na których znajduje się życiorys św. Wojciecha.

Następnie wycieczkowicze udali się do Biskupina, osady warownej typu bagiennego z wczesnej epoki żelaza zamieszkiwanej przez ludność prasłowiańską kultury łużyckiej. Choć pogoda nie rozpieszczała, wycieczkę można uznać za bardzo udaną. Dzieci poszerzyły wiedzę i doświadczyły czegoś nowego. Późnym popołudniem z uśmiechami na twarzach i z pamiątkami w plecakach drugoklasiści wrócili do domu. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »