2. ETAP SZKOLNEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

13 marca odbył się 2.etap Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego „Funny English”. Komisja w składzie: Pani Dyrektor Alina Żalik i Pani Agnieszka Handke - nauczyciel języka angielskiego, wysłuchała i obejrzała 11 prezentacji. Ocenie podlegały słownictwo, wymowa, płynność i ogólne wrażenie. Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak przygotowała dla każdej  z klas zadania o różnej tematyce. Uczniowie klasy pierwszej, którą reprezentowali Natalia Nowak, Julia Michalak, Nikola Wojtyniak i Kacper Zieliński przedstawili temat „My family - Moja rodzina”. Paulina Borowska, Jan Gorwa, Bartosz Jędrzychowski  i Martyna Rachmajda z klas drugich zaprezentowali „My favourite singer or band”- Mój ulubiony wokalista lub grupa muzyczna”. Natomiast uczniowie Alan Biderman, Kinga Cieślak  i Zofia Kretschmer z klasy trzeciej opowiedzieli o „My favourite place”- Moje ulubione  miejsce. Wszyscy wykazali się niesamowitą kreatywnością, gdyż strona wizualna to makiety lub prezentacje w Power Point. Najważniejszym jednak elementem było wypowiedzenie się w języku angielskim na zaproponowany temat, a uczestnicy - w opinii komisji - wywiązali się z zadania bardzo dobrze. Wyniki zmagań poznamy na najbliższym apelu nagrodowym. Młodym poliglotom gratulujemy pomysłowości i zgadzamy się ze zdaniem Benny’go Lewisa, że „ Każdy może zostać poliglotą bez względu na wrodzone zdolności. Wystarczą do tego odpowiednia motywacja i ciężka praca”.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »