POJADĄ ZNÓW DO LĄDU.

22 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7. i 8. z terenu całej Wielkopolski.

Do I etapu – pisemnego przystąpiło 59 uczniów. Uczestnicy konkursu na rozwiązanie 9 zadań o charakterze otwartym oraz zamkniętym mieli 45 minut. Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Naszą Szkołę reprezentowali w tym roku Małgorzata Biernacik, Ewa Nowaczyk i Łukasz Szyrmer. Do finału przeszli Małgosia i Łukasz, którzy pojadą na dalsze zmagania z opiekunem, Panią E. Kosmalską.

Drugi etap konkursu ma charakter ustny. Zadaniem uczestników będzie prezentacja uprzednio przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa wycieczki powinna obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski.


 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »