WYCIECZKA Z ORNITOLOGIEM - STAWY HODOWLANE WONIEŚĆ

23 listopada uczniowie klasy VI b uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do stawów hodowlanych należących do Gospodarstwa Rybackiego Osieczna. Znajdują się one na obszarach objętych ochroną NATURA 2000 w pobliżu miejscowości Wonieść. Przewodnikiem wycieczki był znany i ceniony osiecki ornitolog Pan Janusz Stępniewski. Tereny stawów związane są z siedliskami ptaków wodnych. Uczniowie obejrzeli między innymi czaple białe i siwe (w locie i na wodzie), kaczki krzyżówki i myszołowy. Na groblach otaczających stawy podziwiali ślady pozostawione przez dziki, wydry i bobry. Te ostatnie na ścięcie drzewa potrzebują zaledwie kilku dni. Na drzewach pozbawionych liści można było zauważyć gniazda małego ptaszka remiza. W drodze powrotnej na polu uczniowie podziwiali stado żurawi.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »