PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II

16 października na długiej przerwie Samorząd Uczniowski zorganizował miniapel, którego celem było przypomnienie wszystkim, że 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem. To wybitny przedstawiciel polskiego narodu i święty Kościoła Katolickiego. Naszym - rodaków - obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o Janie Pawle II i wcielać w życie to, czego uczył. Wspólne zaśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni papieża zakończyło apel, a odtworzony z nagrania głos Papieża wzruszył… Później był czas na smakowanie kremówek, które podczas wizyty w rodzinnych Wadowicach po wielu latach od matury z rozrzewnieniem i radością wspominał Jan Paweł II.
Pamiętajmy jednak, że nie kremówki, nie „Barka” są najistotniejsze… Młodzież powinna pamiętać między innymi te słowa Papieża: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »