DRUGOKLASIŚCI I TRZECIOKLASIŚCI W POZNANIU

We wtorek 22 maja 2018 r. uczniowie II a i III b wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym jej etapem było obejrzenie, w ramach projektu „Niepodległość”, pomników poświęconych powstańcom wielkopolskim w Lesznie i Poznaniu. Dzieci zobaczyły pomnik Anioła Śmierci z pamiątkowymi tablicami oraz kwatery weteranów powstania z identycznymi nagrobkami na terenie cmentarza parafialnego przy ulicy Kąkolewskiej oraz pomnik powstańców w parku przed pałacem Sułkowskich w Lesznie. W Poznaniu uczniowie z zainteresowaniem oglądali 17-metrowy monument i znajdującą się przy nim rzeźbę przedstawiającą dwóch powstańców. Po wysłuchaniu krótkich informacji historycznych wycieczkowicze zapalili znicze, oddając w ten sposób hołd bohaterom walk o niepodległość.

Następnie, spacerując ulicami Poznania, dotarli do Teatru Animacji, by obejrzeć piękny spektakl pt. „Calineczka”, dzięki któremu dowiedzieli się, że warto dążyć do realizacji celów i mimo przeciwności losu nie wolno się poddawać.

Kolejnym punktem wycieczki były karmelowe warsztaty i wyrób lizaków w Poznańskiej Manufakturze Cukierków i Lizaków „Słodkie Czary Mary”. Tam wszyscy wykazali się kreatywnością i samodzielnie wykonali lizaki w kształcie Minionków, które później pięknie zapakowane zabrali ze sobą. W nagrodę za  sumienną pracę otrzymali też upominki w postaci kolorowych karmelowych cukierków.

Na zakończenie gromkim okrzykiem za zorganizowanie wycieczki i opiekę podziękowali Paniom: Annie Borowskiej, Karolinie Kujawie, Renacie Prasał, Agnieszce Andrzejewskiej – Śmiejczak i Sławie Pietrowicz. Zadowoleni i pełni wrażeń udali się do swoich domów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »