SPOTKANIE Z NAUKĄ

W piątek 18 maja, po skończonych zajęciach, przedstawiciele klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z nauką, które przygotowały dla nich Panie Danuta Bednarczyk i Iwona Fiebich.  Na początku dzieci poznały szkła laboratoryjne oraz podstawowy sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń. Zanim przystąpiły do eksperymentów, Panie zapoznały wszystkich z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w pracowni chemicznej. Z uwagą i w dużym skupieniu mali naukowcy odmierzali za pomocą pipety roztwór kwasku cytrynowego, sody w różnych proporcjach oraz soku z czerwonej kapusty, aby przekonać się, że sok z kapusty może zmieniać barwy od różowej przez fioletową aż do niebieskiej Za pomocą pasków wskaźnikowych badali odczyn roztworów, których używa się na co dzień np. coca coli, soku z jabłek, wody mineralnej gazowanej itp. Na zakończenie wspólnie omówiono doświadczenia i wysunięto wnioski. Spotkanie z nauką uczniom klas edukacji wczesnoszkolnej bardzo się podobało.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »