SPOTKANIE Z BALETEM

18 maja 2018 r. dzieci przedszkolne i uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Edukacji ATUT. Tym razem wszyscy przenieśli się do zaczarowanego, bajkowego świata baletu. Dowiedzieli się, że sztuka baletowa składa się z pewnej treści – libretta, muzyki i scenografii. Niezbędni są też dyrygent oraz tancerz, który przedstawia przygotowany układ taneczny. Wysłuchali historii opowiedzianej w  „Dziadku do orzechów” oraz obejrzeli występy baletowe pt. „Taniec cukrowej wróżki” i „Taniec hiszpański”. Z dużym zainteresowaniem przyglądali się strojowi baletowemu. Obejrzeli spódnicę baletową zwaną tutu wykonaną z wielu warstw tiulu oraz nieco dłuższą paczkę romantyczną, także miękkie buty baletki i twarde, wypełnione gipsem, wiązane na traczki puenty. Największą radość sprawiła dzieciom nauka pozycji baletowych i wspólny taniec do utworu „Jezioro łabędzie”  Piotra Czajkowskiego. Dzieci miały też okazję przypomnieć sobie budowę i brzmienie skrzypiec oraz sposoby gry na tym instrumencie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »