SIÓDMOKLASIŚCI W TRÓJMIEŚCIE I MALBORKU

Siódmoklasiści na klasową wycieczkę wybrali się do Trójmiasta i Malborka. Piękna, słoneczna, niemalże letnia pogoda sprzyjała zwiedzaniu Gdańska, Gdyni, Sopotu, Oliwy i Malborka. Przewodnicy w przystępny sposób pokazali wycieczkowiczom atrakcje turystyczne Trójmiasta. Uczniowie wędrowali po gdańskim Głównym Mieście, podziwiając starogdańską zabudowę. Byli w nowoczesnym budynku Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie w atrakcyjny sposób poznali współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. W oliwskiej katedrze wysłuchali koncertu organowego, a następnie spacerowali po urokliwym parku. Na półwyspie Westerplatte obejrzeli upamiętniający bohaterskich żołnierzy Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz sporo dowiedzieli się o wybuchu II wojny św. Zwiedzając ORP Błyskawica, zgłębiali wiedzę o dokonaniach polskich żołnierzy w czasie wojny. Rejs po porcie w Gdyni był nie tylko czasem przyjemnego relaksu, ale także poznania pracy portu i podziwiania Daru Młodzieży oraz ogromnego, pływającego pod banderą Panamy wycieczkowca MSC Orchestra. Atrakcyjne okazało się również Akwarium Gdyńskie, w którym uczniowie zobaczyli niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Nie zabrakło spaceru po uzdrowiskowej części Sopotu i wygrzewania się w słońcu na molo. Uczniowie mieli okazję przejechać tunelem pod Martwą Wisłą i mostem pontonowym prowadzącym na Wyspę Sobieszewską. Z okien autobusu oglądali rafinerię i stadion Energa Gdańsk.  Ostatniego dnia poznali zamek w Malborku i jego historię. Piękna pogoda pozwoliła każdego dnia na wieczorne, ponad godzinne przebywanie na sobieszewskiej plaży.
Czterodniowa wycieczka (7-10 V 2018 r.) była lekcją historii, geografii, biologii i polskiej kultury, także funkcjonowania w grupie rówieśniczej i… przedsmakiem zbliżających się wakacji.
Rodzicom uczniowie dziękują za sfinansowanie wyjazdu, wychowawczyniom – P.Teresie Rosińskiej i P.A.Poprawskiej za zorganizowanie wycieczki, P.C.Glapiak za opiekę w trakcie wyjazdu, P.A.Bączyk za wspieranie nauczycieli, P.R.Musielakowi za bezpieczne podróżowanie autokarem i P.O.Wawrzyniakowi za pełnienie funkcji pilota i przewodnika.
Fotografie będą wszystkim wycieczkowiczom pozwalać na wspominanie wycieczki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »