W POZNANIU - SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Aby uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, realizujemy w naszej Szkole projekt „Niepodległość”. Uczniowie w różny sposób są zachęcani do zgłębiania ojczystej historii. Biorą udział w konkursach literackich i plastycznych, piszą artykuły prezentujące sylwetki zasłużonych w walce o niepodległość, wędrują śladami Powstania Wielkopolskiego.  Jako pierwsi 27 kwietnia 2018 r. na całodniową historyczną wycieczkę do Poznania udali się uczniowie klas trzecich Gimnazjum wraz z wychowawczyniami - Panią Łucją Kretschmer i Panią Elizą Kosmalską. Realizując zadanie z projektu „Niepodległość”, zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego, w którym poszerzyli wiedzę  o czasach zaboru pruskiego, o niezłomnej walce z germanizacją i wreszcie o zwycięskim zrywie Wielkopolan. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pani przewodnik i oglądali muzealne eksponaty. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »