SZKOLNY DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

26 marca 2018 r. w ramach ogólnopolskiego programu „Twoje dane – Twoja sprawa” obchodziliśmy Szkolny Dzień Ochrony Danych Osobowych. W murach Szkoły gościliśmy ważne osoby, które na co dzień w pracy mają kontakt z danymi osobowymi. Eksperci odwiedzili najstarszych uczniów z klas gimnazjalnych oraz V i VI klas Szkoły Podstawowej. Rozmowy dotyczyły zagadnień zabezpieczania danych, rodzaju danych osobowych oraz prawa, jakie zmienia się od maja wraz z nowym europejskim rozporządzeniem RODO. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Paniom Annie Cugier z Urzędu Stanu Cywilnego w Osiecznej, Renacie Helińskiej z Banku Spółdzielczego w Osiecznej, Magdalenie Janowskiej z PSSE w Lesznie, Agnieszce Bartkowiak – Łysiak sekretarzowi ZS w Kąkolewie oraz Panu Danielowi Kaminiarzowi starszemu aspirantowi pracującemu w policji. Uczniowie z najmłodszych klas w tym dniu wykonali barwne maski, które miały symbolizować działania ochraniające dane osobowe.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »