TURNIEJE OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO W KĄKOLEWIE

W Kąkolewie 24 marca odbył się I Turniej Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Leszno w kategoriach: kadet, junior, senior. Łącznie wystartowało ponad 70 zawodników i zawodniczek z rejonu leszczyńskiego. Wśród kadetek zwyciężyła Aleksandra Małek z Polonii Śmigiel, podium uzupełniły Zuzanna Talarska z Leszna oraz zawodniczka gospodarzy Marta Durkowska. W  kategorii kadetów zwyciężył Dawid Gbiorczyk przed klubowym kolegą Grzegorzem Olejnikiem, trzecie  miejsce zajął zawodnik KTS Wijewo Emanuel Skrzypczak. Całe podium w kategorii juniorek zajęły zawodniczki ze Śmigla: Wiktoria Skrzypczak, Aleksandra Małek i Paula Skrzypczak. Tak samo było wśród juniorów, zwyciężył Filip Ludwiczak, 2. był Dawid Gbiorczyk, a 3. Grzegorz Olejnik. W godzinach popołudniowych rozegrano turniej seniorek i seniorów. Najlepszą seniorką okazała się Aleksandra Małek przed Wiktorią Skrzypczak i Paulą Skrzypczak. Wśród seniorów pierwsze miejsce zajął Wojciech Walencki, który w finale pokonał Dawida Jóźwiaka, a trzecie miejsce przypadło Robertowi Bartoszowi.

 

W niedzielę 25 marca odbył się III  Turniej Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Leszno w  kategoriach: skrzat, żak, młodzik. W Turnieju wzięło udział około 100 zawodników i zawodniczek z Kąkolewa, Śmigla, Dąbcza, Czempinia, Kobylina, Bodzewa, Wijewa, Leszna i Niechłodu. Po blisko siedmiogodzinnym turnieju wyłoniono najlepszych zawodników. Spośród naszych reprezentantów najlepiej zaprezentowały się, zajmując 5. miejsca, Zuzanna Dutkiewicz występująca w żaczkach oraz Marta Durkowska grająca w młodziczkach.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »