TUTORING - NOWE MOŻLIWOŚCI

Od października 2017 r. w ofercie zajęć dodatkowych pojawiła się nowość – tutoring, czyli indywidualne zajęcia, których celem jest rozwój ucznia. Żeby wziąć udział w spotkaniach tutorskich, wystarczy chcieć się rozwinąć i dodatkowo pracować, nie potrzeba talentów czy predyspozycji. Tutorami w naszej Szkole są Panie Alina Żalik, Sławomira Praczyk, Martyna Sowińska i Anna Poprawska. W pierwszym półroczu z zajęć skorzystało siedmioro uczniów. Pracę rozpoczęła już kolejna grupa. We wrześniu zapraszamy kolejnych chętnych.
Oto (zebrane przez
Aleksandrę Maćkowiak) wypowiedzi uczestników tutoringu:

Wiele osób zastanawia się pewnie, co to takiego tutoring. Są to indywidualne zajęcia z tutorem, które pomagają pokonać swój życiowy mur, wyznaczyć ścieżkę rozwoju naukowego, osobistego i społecznego. Trzeba liczyć się również z tym, że są to dodatkowe spotkania i jeżeli chcemy odnieść sukces, to musimy na niego zapracować. Jednak dla mnie była to czysta przyjemność. Dodatkowo tutorami są nauczyciele z naszej Szkoły, którym można zaufać. Dzięki tym zajęciom zaczęłam bardziej wierzyć w siebie i rozwijać  swoje umiejętności, które będą istotne w przyszłości. Nie tylko ja brałam udział w spotkaniach z tutorami. Inni również chcieliby wypowiedzieć się na temat swoich zajęć:
-,,Tutoring to spotkania z tutorem, na których rozmawiacie i próbujecie się rozwinąć. Mnie te spotkania nauczyły rozwiązywania ważnych spraw i dodały mi odwagi. Teraz z większa powagą  podchodzę do rozmów. Nie boję się rozmawiać z kimś ważnym. Nauczyłem się kontrolować swój strach.” - mówi Alan Płaczek.
-,,Dzięki tym ciekawym spotkaniom mogłam pomyśleć o swojej przyszłości oraz o tym, co chciałabym robić. Stałam się pewna siebie, odważna i samodzielna. Bardziej przekonałam się do zawodu, który chciałabym wykonywać w przyszłości. Mój tutor podpowiedział mi, co mogę zrobić, jaką szkołę wybrać, aby osiągnąć swój cel. Zachęcam wszystkich do udziału w takich zajęciach, gdyż możecie znaleźć lub rozwinąć swoją pasję. Na pewno nie będzie to czas zmarnowany.” - stwierdza Magdalena Jędrzychowska.
- ,,Tutorka stała się moją mentorką i autorytetem. Dzięki niej zrobiłam się odważniejsza i przestałam bać się podejmować wyzwań. Każdą nową decyzję podejmowałam tak, jak nauczył mnie mój tutor. Tutoring to mała lekcja życia. Moja własna niewielka przygoda, dzięki której otwarłam się na świat.” - wspomina Weronika Bojek.
- ,, Hmm… Zajęcia tutoringu? Pomogły mi się rozwinąć i wcielać plany związane z moją twórczością w życie. Dzięki nim przełamałam mur dzielący mnie od spełnienia jednego z moich marzeń. Nowe doświadczenia  zdobyłam, dzięki włożonej pracy. Tutor pasował do mojego charakteru i potrzeb, co bardzo ułatwiło zadania. Te zajęcia mogą pomóc uczniom, którzy chcą pokazać na co ich stać. Zaprezentować swoje talenty, umiejętności, przełamać swój strach. Po prostu chcą się rozwijać.” – mówi Ewa Nowaczyk.
- ,,Tutoring był dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Sprawił, że stałem się bardziej pewny siebie. Dzięki niemu rozwinąłem swoje zainteresowania, a po trudnym i stresującym dniu miałem okazję, aby na chwilę się zatrzymać i zebrać myśli.”- stwierdza Wojtek Fischer.
- ,,W ramach tutoringu zajmowałam się tematem poezji, która jest moją pasją. Finałem i podsumowaniem było zorganizowanie wieczorku poetyckiego. Z tutoringu jestem bardzo zadowolona i chętnie podeszłabym do tego jeszcze raz. Zajęcia powiększyły moją wiedzę i pogłębiły zamiłowanie do poezji.” - podsumowuje Dominika Maciejczyk.

 

W imieniu wszystkich uczniów biorących udział w tych niezwykłych zajęciach, chciałabym podziękować naszym kochanym tutorom. Dzięki nim zaczęliśmy się rozwijać oraz pokonywać lęki. Wszystkim chętnym naprawdę polecam tutoring i życzę sukcesów.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »