SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 5 do 7 marca w naszej Szkole odbywały się ćwiczenia duchowe, które miały uczestnikom pomóc w lepszym duchowym przygotowaniu do najważniejszych świąt w Kościele katolickim. W tym roku nauki rekolekcyjne głosił Ojciec Liberat, którego wspierali bracia nowicjusze z Osiecznej. Uczniowie uczestniczyli w rozważaniach Drogi Krzyżowej, śpiewali piosenki, tańczyli na cześć Pana, próbowali zastanowić się nad sensem powołania, jakie Bóg kieruje do każdego z nas. Rekolekcje zakończyli Mszą Św. oraz modlitwą za siebie, bliskich i zmarłych. Z przekonaniem, “że nie ma lepszego od NIEGO” - trzeba tylko patrzeć, szukać, a nawet “krążyć” wokół dobra. Starsza grupa młodzieży przygotowała rozważania Drogi Krzyżowej oraz oprawę Mszy Św. Zarząd Samorządu Uczniowskiego wiązanką wiosennych kwiatów podziękował Ojcu Rekolekcjoniście za trud Ewangelizacji młodych zbuntowanych, ciągle jeszcze szukających swojego miejsca we wspólnocie Kościoła.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »