CO TRZY GŁOWY, TO NIE JEDNA

19 stycznia dwanaścioro uczniów z klas IV-VII pod opieką P. Doroty Domagały pojechało do  Osiecznej, aby wziąć udział w Gminnym Drużynowym Konkursie Matematycznym pt. „Co trzy głowy, to nie jedna”. Cele konkursu to:  rozbudzenie zainteresowań matematycznych i historycznych, uczenie i współpracy w grupie, i współzawodnictwa, także  integracja rówieśników z różnych szkół. Trzyosobowe drużyny, w skład których wchodzili uczniowie z Osiecznej, Świerczyny i Kąkolewa,  najpierw wspólnie rozwiązywały zadania logiczne i zabawowe z matematyki, a następnie zmierzyły się z zestawem zadań matematycznych dotyczących tematyki Powstania Wielkopolskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Na zwycięzców natomiast czekały cenne nagrody.
Naszą Szkołę reprezentowali:
- z klas IV: Julia Barczyk, Kamil Andrzejczak i Szymon Michałowicz,
- z klas V: Emilia Bajer, Alicja Szyrmer i Wiktoria Gawron,
- z klas VI: Nataniel Kaczmarek, Paweł Szczepaniak i Jakub Buchwald,
- z klas VII: Zofia Homska, Mateusz Matysiak i Kacper Kaczmarek.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »