Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801288

Śnieg

WYCIECZKA DO MUZEUM OKRĘGOWEGO W LESZNIE

21 grudnia uczniowie klas czwartych wraz z paniami wychowawczyniami: Anną Teślak, Ewą Bojanowską-Gnacińską i Joanną Skrzypczak udali się do Muzeum Okręgowego w Lesznie, aby poznać symbolikę i tradycje bożonarodzeniowe, a także dowiedzieć się, do czego potrzebne nam są muzea. Podczas 1. lekcji pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o pozyskiwaniu eksponatów, ich zabezpieczaniu, wystawach stałych i czasowych. Później uczniowie wysłuchali interesującego wykładu na temat symboli i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Po części teoretycznej, w ramach warsztatów, czwartoklasiści z wielkim zapałem wykonali przepiękne szopki bożonarodzeniowe, które miały posłużyć jako ozdoba świąteczna domu lub klasy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »