Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801290

Śnieg

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Po raz trzeci zorganizowany został przez Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej przy wsparciu Gminy Osieczna jarmark bożonarodzeniowy. Wśród pięknej świątecznej dekoracji na osieckim Rynku stanęły kramy wypełnione smakołykami i ozdobami. Przygotowali je i sprzedawali uczniowie i rodzice szkół i przedszkoli z Gminy Osieczna, Koło Gospodyń Wiejskich z Grodziska i Koło Miłośniczek Robótek Ręcznych z Osiecznej. Dla rozgrzania ciał serwowano pyszne domowe ciasto, pierogi, krokiety, barszcz z uszkami, kawę, rozgrzewającą herbatę z imbirem. Ducha zebranych radowały radosne zimowe piosenki, tańce i zawsze lubiane polskie kolędy. Dzieci (także chętnych dorosłych) zabawiał Święty Mikołaj. Wzruszające było ubieranie duuuużej choinki w łańcuchy wykonane przez dzieci z gminnych szkół i przedszkoli. Wykonawcy tych ozdób otrzymali upominki od Burmistrza Stanisława Glapiaka. Bardzo ładnie zaprezentował się podczas jarmarku nasz Zespół Szkół. Rodzice z przedszkolakami przygotowali do sprzedaży różnorodne, bogate ozdoby choinkowe i do przystrojenia domów. Uczniowie oferowali kupującym wykonane przez siebie torby na gwiazdkowe upominki oraz pierniki domowego wypieku. Za ladą stanęli rodzice dzieci przedszkolnych i członkowie Koła Wolontariusza zaopiekowani przez grupę nauczycieli. Na scenie zaprezentowały się  nasze wspaniale śpiewające dziewczęta: Anna Katarzyńska, Amelia Śmiejczak, Zuzanna Małecka i Nina Żalik. Bardzo dziękujemy wszystkim – dorosłym i uczniom – którzy zaangażowali się w przygotowanie szkolno – przedszkolnego świątecznego kramu i zjawili się w Osiecznej, aby nasz Zespół Szkół reprezentować.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »