ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

10 listopada o godzinie 1630 w przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym patio zgromadzili się zaproszeni na przygotowaną z tej okazji wieczornicę goście, mieszkańcy Kąkolewa i okolicznych miejscowości, uczniowie klas V, VI, VII i VIII, ich rodzice oraz pracownicy Szkoły. Wszystkich serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkół Pani Martyna Sowińska. W swoim przemówieniu podkreśliła, że choć Święto Niepodległości kojarzy się z jesienną aurą, zadumą, to w sercach Polaków panuje radość przybierająca biało-czerwone barwy. 11 listopada to symbol walki o wolność, nie tylko fizyczną, ale także duchową, mentalną. Niepodległość należy zatem rozumieć poprzez wolność, równość oraz tolerancję. Część artystyczną umiliły występ Zespołu Śpiewaczego "Wrzos" oraz spektakl przygotowany przez Panią Ewę Bojanowską-Gnacińską we współpracy z opiekunami i uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy  w Kąkolewie. Widowisko pod tytułem "Niepodległa – wolna, równa, tolerancyjna" w bardzo mądry i symboliczny sposób pokazało, jaki wymiar dziś ma niepodległość. Spektakl skłonił publiczność do refleksji nad współczesnością, pokazując, jakie mury trzeba pokonywać każdego dnia, jak łatwo stracić wolność i jak trudno ją utrzymać. Jak zwykle oko cieszyła piękna scenografia przygotowana przez Panie: Elizę Kosmalską i Ewę Łapawę. O oprawę muzyczną zadbał Pan Dominik Nowacki. Część oficjalną uroczystości prowadziła Pani Marlena Marszałek. Uczennice klasy 1. pod okiem Pań - Ewy Łapawy i Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak wykonały okolicznościowy taniec z biało-czerwonymi flagami. Uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie już dużo wcześniej przygotowywali się  do tej wyjątkowej uroczystości. Wykonali ponad 300 niepodległościowych, oryginalnych – bo według własnego pomysłu – lampionów, które rozświetlały patio podczas wieczornicy. Dodatkowo uczniowie stworzyli przepiękne wieńce w biało-czerwonych barwach, które zdobiły drzwi wszystkich klas. Na koniec Dyrektor Zespołu Szkół Pani Martyna Sowińska podziękowała serdecznie za obecność i zaprosiła gości do dalszego radosnego świętowania. 
To popołudnie było niezapomnianą lekcją patriotyzmu – współczesnego, wolnego, równego i tolerancyjnego podejścia do życia. 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 149  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.