ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

3 listopada o godz. 1900 czwartoklasiści spotkali się w szkolnym patio na nocy integracyjno-filmowej zorganizowanej przez wychowawczynie: P. Elizę Kosmalską i P. Annę Poprawską.
To było bardzo udane, wyjątkowo aktywne, ciekawe i pełne różnorodnych działań spotkanie. Magiczna kostka zachęciła uczniów do podania od jednej do sześciu informacji o sobie, także do uważnego słuchania i szukania bratnich dusz. Wchodzenie w buty koleżanek i kolegów sprowokowało do serdecznego spojrzenia na rówieśników, ich talenty i cechy, a zapisane skojarzenia wywołały emocje i stały się pretekstem do rozmów. Wspólne przygotowanie kolacji było lekcją samodzielności i zaradności. W gronie koleżanek i kolegów kanapki smakowały wybornie. Następnym punktem było oglądanie filmu pt. „Wakacje Mikołajka”. Po nim przyszedł czas na emocjonujące rozgrywki w dwa ognie, wyjątkowe, bo w okolicach północy i w piżamach. Następnie uczniowie przy pomocy zszywaczy wykonali z gazet kreatywne kostiumy, które prezentowane były na pokazie mody. Nie zabrakło szukania mocnych i słabych stron takiego ubioru, co wywołało salwy śmiechu, ale i zmusiło szare komórki do myślenia. Współpracy wymagało również wymyślenie i zaprezentowanie ciekawej figury utworzonej z ciał członków drużyny. Przez moment było też tanecznie, bo członkowie Samorządu Uczniowskiego i wolontariusze integrujący się w innej części budynku zaprosili czwartoklasistów na dyskotekowe tańce. W dalszej, kinowej części był czas na filmy: „Shrek”, „Kajko i Kokosz”, „Za duży na bajki” i na „Pingwiny z Madagaskaru”.
Pobudka po tak krótkiej nocy nie była łatwa, ale czwartoklasiści na medal poradzili sobie ze zwinięciem śpiworów, odniesieniem materacy, odkurzeniem dywanów i pozamiataniem patio.
Było głośno, energicznie, twórczo i interesująco. Uczestnicy spotkania miło spędzili czas, lepiej się poznali oraz przeżyli przygodę, bo nie każdy ma okazję spać w szkole, do domu wszyscy wracali cali, zdrowi i zadowoleni.

Gościmy

Odwiedza nas 80  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.