ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

W połowie maja uczniowie klas czwartych, piątej i szóstych pod opieką nauczycieli: Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej, Sławomiry Praczyk, Magdaleny Kasprzyk, Doroty Kasperek, Dominika Nowackiego oraz Dariusza Maćkowiaka wyjechali na wycieczki klasowe do miasta Kopernika i pierników, czyli do Torunia. Wyruszyli wcześnie - o 6 rano, aby po czterech godzinach dotrzeć do Kruszwicy. Po wejściu na Mysią Wieżę, obejrzeniu panoramy miasta, jeziora Gopła, wysłuchaniu legendy o Popielu wyruszyli do Torunia.
W Domu Piernika samodzielnie wypiekali pierniki – „pierniczyli” według tamtejszej gwary. Zwiedzili także Fort IV. Późnym popołudniem wraz z opiekunami dotarli do Domu Pielgrzyma, w którym mieli zakwaterowanie. Gdy wszyscy ulokowali się w przydzielonych pokojach i zjedli kolację, w towarzystwie przewodnika wyruszyli na wieczorny spacer ulicami Torunia. Po spokojnej nocy i obfitym śniadaniu wycieczkowicze wyruszyli w stronę planetarium, w którym mogli podziwiać wszechświat, uczestnicząc w seansie pt. „Makrokosmos”. Następnie, po spotkaniu z przewodnikami, dzieci zwiedzały toruńską Starówkę, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę i kościół św. Jana. W końcu nadszedł czas, aby opuścić piękne miasto nad Wisłą. W drodze powrotnej czwartoklasiści odwiedzili jeszcze monumentalną katedrę gnieźnieńską. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, z uśmiechem na twarzach spotkali się z wyczekującymi ich rodzicami.

Gościmy

Odwiedza nas 72  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.