ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

Jak co roku w naszej Szkole nie zapominamy o majowych świętach. Dla ich upamiętnienia i uczczenia uczniowie w galowych strojach zebrali się 27 kwietnia w patio, gdzie mieli możliwość wysłuchania wystąpienia Pani Dyrektor Aliny Żalik, a następnie odbył się uroczysty apel z okazji 1, 2, 3 maja – tj. świąt związanych z historią naszej Ojczyzny. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas 6a, 6b oraz 3b z Paniami Ewą Łapawą i Teresą Rosińską. Po odśpiewaniu hymnu państwowego młodzi artyści prozą, wierszem, piosenką patriotyczną przekazali informacje na temat Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Było to prawdziwie patriotyczne przeżycie, sposobność, aby uświadomić uczniom znaczenie słów: OJCZYZNA i PATRIOTYZM. Zwięźle oraz treściwie przedstawiono wydarzenia bardzo ważne dla nas Polaków i naszej Ojczyzny, która musiała przejść trudną i krętą drogę do WOLNOŚCI.
Spotkanie w patio Szkoły było także okazją do wręczenia nagród i dyplomów uczestnikom konkursów wewnątrzszkolnych, które zakończyły się w kwietniu.

Gościmy

Odwiedza nas 32  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.