ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

4 kwietnia 2023 r. wielu uczniów naszej Szkoły w auli WSH w Lesznie obejrzało spektakle teatralne przygotowane przez wrocławski teatr Artenes.

Dzieci z klas IIa i IIIb uczestniczyły w przedstawieniu pt. „O rybaku i złotej rybce”. W spektaklu tym grali znakomici młodzi aktorzy w barwnych strojach. Uwagę zwracała ciekawa scenografia. Spektakl trwał półtorej godziny. Był bardzo ciekawy i pouczający. Dzięki kontaktowi ze sztuką dzieci rozwijały wyobraźnię, poznały skutki zachowań bohaterów oraz miały okazję na żywo podziwiać grę aktorską. Baśń ,,O rybaku i złotej rybce" to utwór z głębokim przesłaniem. Artyści w bardzo zabawny i mądry sposób pokazali dzieciom, jakimi wartościami powinien kierować się każdy człowiek i co jest w życiu najważniejsze.

Pięćdziesięcioro dwoje ósmoklasistów obejrzało spektakl pt. „Kamienie przez Boga rzucane na szaniec”. Mieli okazję zobaczyć, czym jest adaptacja sceniczna, jakich zabiegów wymaga od scenarzysty i reżysera. Oglądając przedstawienie, przypomnieli też treść lektury obowiązkowej. Mogli zweryfikować swoje wyobrażenia bohaterów z tym, jak zagrali ich aktorzy. Młodzież zwróciła uwagę na metaforyczne zakończenie sztuki, które każdego widza zmusiło do zastanowienia, jak on postąpiłby na miejscu Alka, Rudego i Zośki oraz do docenienia wolności.

Gościmy

Odwiedza nas 41  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.