ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

     Beztroski czas wakacji dobiegł końca. Zostały piękne wspomnienia. Wypoczęci i pełni energii uczniowie i pracownicy Szkoły 1 września uroczyście zainaugurowali rok szkolny 2022/2023.
     O godzinie 9.00 uczestniczyli we Mszy św., a następnie w uroczystości w szkolnym patio, którą prowadziła Pani Wicedyrektor Martyna Sowińska. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i wspólnym zaśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Alina Żalik. Serdecznie powitała wszystkich obecnych. Najpierw gości: nowego proboszcza kąkolewskiej parafii – ks. Piotra Matuszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Osiecznej – Pana Romana Lewickiego, Panie sołtys – Agatę Kowalską z Kąkolewa i Henrykę Pawlak z Dobramyśli, Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły – Panią Alicję Mazurkiewicz, Przewodniczącą Rady Rodziców Przedszkola – Panią Martynę Klabik, wszystkich obecnych rodziców, pracowników Szkoły – emerytowanych i czynnych zawodowo oraz uczniów, zwłaszcza pierwszoklasistów rozpoczynających edukacyjną przygodę. W swoim wystąpieniu Dyrektor Alina Żalik życzyła uczniom motywacji do pracy, radości ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności oraz wspaniałych, dających satysfakcję wyników. Serdecznie podziękowała Organowi prowadzącemu i pracownikom Urzędu Gminy za pokrycie dachu nową papą termozgrzewalną oraz niepedagogicznym pracownikom Szkoły za drobne remonty i przygotowanie budynku do nowego roku szkolnego.
W przemówieniu Dyrektor Aliny Żalik nie zabrakło odniesienia do września 1939 roku. Wszyscy zebrani w patio minutą ciszy uczcili pamięć ofiar wojny. Delegacje uczniów ze zniczami i kwiatami udały się do miejsc pamięci narodowej, by upamiętnić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
     Na koniec uczniowie klas III zaprezentowali okolicznościowe przedstawienie, które przygotowali pod opieką wychowawczyń – Pań Bogny Rzetelskiej i Ewy Łapawy. Z radością i humorem, słowem, śpiewem, tańcem żegnali wakacje i witali nowy rok szkolny. Zauważyli, że nie każdy 1 września był radosny i beztroski, dlatego apelowali o pokój.
     Po uroczystości w patio uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze spotkania z wychowawcami.
Niech rok szkolny 2022/2023 będzie bezpieczny i wyjątkowo dobry.

Gościmy

Odwiedza nas 23  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.