ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

Na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu 8 lipca pojawiła się informacja na temat zakresu wymagań wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023. (https://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/konkursy_olimpiady_turnieje/konkursy_przedmiotowe/2022/07/zakresy-wymagan-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-20222023/)

Uczniów planujących wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego informujemy, że temat przewodni konkursu brzmi: „Podróże – trudne, istotne i duże”, a lista lektur na poszczególne etapy jest następująca:

STOPIEŃ SZKOLNY

1. Ignacy Krasicki: Podróżny,
2. Krzysztof Kamil Baczyński: Piosenka,
3. Jan Parandowski: Przygody Odyseusza,
4. Juliusz Verne: W osiemdziesiąt dni dookoła świata.

Ponadto uczeń przystępujący do stopnia szkolnego Konkursu wykazuje się znajomością lektur obowiązkowych wymienionych w podstawie programowej dla klas IV-VIII z wyjątkiem Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, Syzyfowych prac Stefana Żeromskiego oraz Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

STOPIEŃ REJONOWY

1. Alfred Szklarski: Przygody Tomka na Czarnym Lądzie,
2. Dorota Grochal, Dariusz Grochal: W dwa lata dookoła świata,
3. John Ronald Reuel Tolkien: Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia,
4. Odlot (film), reż. Pete Docter, Bob Peterson, USA 2009

Ponadto uczeń przystępujący do stopnia rejonowego Konkursu wykazuje się znajomością
wszystkich lektur obowiązkowych wymienionych w podstawie programowej dla klas IV-VIII.

STOPIEŃ WOJEWÓDZKI

1. Arkady Fiedler: Wyspa Robinsona,
2. Jasiek Mela: Poza horyzonty,
3. Robert Louis Stevenson: Wyspa skarbów,
4. Nicholas Gannon: Podróż na koniec świata.

MIŁEJ LEKTURY! WAKACJE TO IDEALNY CZAS NA CZYTANIE.

Gościmy

Odwiedza nas 74  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.