ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

W piątkowe popołudnie „Zwinne Wiewiórki” wyjechały na dwudniowy biwak do Dąbcza. Tam - w KRAINIE BAJEK - spotkały się z „Przyjaciółmi zwierząt” z Lasocic, aby w miły sposób spędzić czas. Było sporo zadań i atrakcji. Do zaczarowanej krainy zuchy musiały przejść przez słoneczny tunel. Po zakwaterowaniu, apelu i samodzielnie przygotowanej kolacji prezentowały się w pokazie mody bajkowych postaci, słuchały opowieści, nauczyły się piosenki. Wzięły udział w grze terenowej, podczas której musiały wykazać się znajomością baśni i bajek. Późnym wieczorem 16 zuchów złożyło Obietnicę zuchową i stało się pełnoprawnymi członkami ZHP. Adepci musieli wykonać zadania umieszczone na sześciu stacjach, aby udowodnić, że dobrze są im znane Prawa Zucha. Dzieci dobrze się spisały i po złożonej obietnicy otrzymały książeczki zucha oraz upominki ufundowane przez Panią Dyrektor Alinę Żalik. Przed snem odbyły się nocne manewry, na których zuchy przeszły próbę sprawności, odwagi i zwinności. Następny dzień rozpoczął się pobudką i poranną gimnastyką. Były zabawy z balonami, chustą animacyjną, rysowanie kredą w plenerze, nietypowe zabawy sportowe, tańce do muzyki i pląsy. Radość sprawiły niespodziewane odwiedziny Pani Dyrektor A. Żalik, która poczęstowała wszystkich orzeźwiającymi lodami. Każdy zuch przygotował też pracę plastyczną. Wszystkie rysunki zostały zebrane w książeczkę jako podziękowanie druhowi Wojciechowi Jędrzejczakowi za przyjęcie zuchów w swojej szkole. Biwak zakończył się apelem, na którym ogłoszono wyniki zmagań i wręczono upominki. Zuchy - pełne wrażeń - pożegnały się, przekazując iskierkę przyjaźni.

Gościmy

Odwiedza nas 25  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.