GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Godziny pracy biblioteki szkolnej od 26 października 2020 roku:

poniedziałek 7:30 – 13:30,
wtorek 7:30 – 14:30,
środa 7:30 – 11:30,
czwartek 7:30 – 15:45,
piątek 7:30 – 12:30.

Zapraszam wszystkich uczniów do korzystania  z księgozbioru biblioteki, szczególnie do wypożyczania lektur.
Jednocześnie proszę o zwrot przeczytanych książek.

                                                                                                    Donata Szymańska
                                                                                                          bibliotekarz

 

 
KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, Rodzice!

Drodzy uczniowie!

Od poniedziałku 26 października do 8 listopada klasy IV - VIII naszego Zespołu Szkół pracować będą w systemie zdalnym. W poniedziałek obowiązuje dotychczasowy plan, ale bez zajęć pozalekcyjnych. Nie ma też zajęć na lekcji zerowej.

W miarę potrzeb, możliwości i zasobów Szkoły wypożyczany będzie dzieciom sprzęt komputerowy. Zainteresowani Rodzice proszeni są o kontakt telefoniczny z Panią Dyr. Aliną Żalik.

Do Szkoły przyjeżdżają uczniowie klas I – III i pracują zgodnie z dotychczasowym planem.

DOWOZY DZIECI

RANO – wyjazd z Kąkolewa 7.15, Frankowo – 7.25, Dobramyśl – 7.35, Grodzisko – 7.40, Łoniewo – 7.45

PO ZAJĘCIACH – wyjazd z Kąkolewa 13.10, Frankowo – 13.20, Dobramyśl – 13.25, Grodzisko – 13.30, Łoniewo 13.35

Świetlica będzie pracować według dotychczasowego planu.

 
UWAGA!

Szanowni Państwo!

Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Kąkolewie!

W związku z sytuacją epidemiczną i obowiązującymi rygorami sanitarnymi uprzejmie prosimy o bezzwłoczne informowanie Szkoły o sytuacji zdrowotnej w Państwa rodzinach w przypadku stwierdzenia zachorowania na COVID-19 lub skierowania na kwarantannę. Taką informację powinien uzyskać Dyrektor ZS oraz Wychowawca klasy.

Telefony kontaktowe:
Szkoła – 65 534 2123, 500 136 152
Alina Żalik – 513 073 687
Cecylia Glapiak – 727 593 691

Uczniowie przebywający na kwarantannie oraz leczący w domu przeziębienie, którym stan zdrowia pozwala uczyć się, powinni korzystać z kształcenia na odległość poprzez platformę MS TEAMS i uczestniczyć zdalnie w lekcjach.

 
 
CO SŁYCHAĆ W IIIA?

Spotkanie z Panią księgową

W piątek trzecioklasiści zaprosili na zajęcia pracującą w naszej Szkole Panią księgową. To spotkanie było podsumowaniem tygodniowej realizacji treści związanych z budżetem, oszczędzaniem, przedsiębiorczością oraz poznawaniem zawodów. Pani Dorota opowiedziała, na czym polega praca księgowej. Pokazała segregator ze zgromadzonymi, zaksięgowanymi dokumentami. Wyjaśniła, na czym polega księgowanie, opisywanie faktur, dokonywanie przelewów. Zwróciła uwagę na to, że wspólne pieniądze należy wydawać rozsądnie. Trzeba rozmawiać, negocjować, ustalać priorytety. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali gościa i zadawali wiele pytań, na które Pani księgowa cierpliwie udzielała odpowiedzi. Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały za wspaniałą lekcję.

 

Przedsiębiorczy uczniowie klasy III a

Trzecioklasiści dobrze wiedzą, że śmieci stanowią wielki problem dla środowiska. W związku z tym postanowili nadawać zużytym przedmiotom drugie życie. Zaczęli od za małych lub troszkę zniszczonych t-shirtów. Samodzielnie wykroili i uszyli z nich torby wielokrotnego wykorzystania oraz ładnie je ozdobili. Obecnie noszą w nich śniadania i zabierają je na zakupy. Tak niewiele potrzeba, aby czynić dobro.

 

„Niespodzianka” trzecioklasistów

We wtorek 13 października uczniowie klasy III a przygotowali w grupach krótkie inscenizacje z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pięknie wyuczyli się na pamięć swoich ról,  samodzielnie zadbali o scenografię, rekwizyty, stroje. Z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane przedstawienia swojej wychowawczyni. Otrzymali serdeczne podziękowania i gratulacje. Było radośnie i miło.

 
"ŻYWE OBRAZY"

Kolejne efekty pracy w dziedzinie innowacji pedagogicznej „Żywe obrazy” można było podziwiać w ubiegły czwartek w patio Szkoły. Celem zaproponowanej innowacji jest odwzorowanie przez uczniów sytuacji panującej na wybranym dziele malarskim połączone z ćwiczeniami redakcyjnymi. Siódmoklasiści koncertowo wywiązali się ze swych obowiązków. Duży nakład pracy i zaangażowanie opłaciły się! Nagrodą było spore zainteresowanie, jakim cieszyli się „żywi” bohaterowie „Targu na kwiaty przed kościołem św. Magdaleny w Patyżu” Józefa Pankiewicza, „Kładki” Hansa Zatzki oraz „Dziewczyny czytającej książkę” Jean’a Honove Fragonard’a.  

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 2004