PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II

16 października na długiej przerwie Samorząd Uczniowski zorganizował miniapel, którego celem było przypomnienie wszystkim, że 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem. To wybitny przedstawiciel polskiego narodu i święty Kościoła Katolickiego. Naszym - rodaków - obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o Janie Pawle II i wcielać w życie to, czego uczył. Wspólne zaśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni papieża zakończyło apel, a odtworzony z nagrania głos Papieża wzruszył… Później był czas na smakowanie kremówek, które podczas wizyty w rodzinnych Wadowicach po wielu latach od matury z rozrzewnieniem i radością wspominał Jan Paweł II.
Pamiętajmy jednak, że nie kremówki, nie „Barka” są najistotniejsze… Młodzież powinna pamiętać między innymi te słowa Papieża: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

 
RADOSNE ŚWIĘTOWANIE DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

12 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Galowe stroje uczniów, życzenia, uśmiechy i kwiaty były podziękowaniem dla pracowników Szkoły za ich zaangażowanie, wyrozumiałość i troskę o rozwój każdego dziecka. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak przygotował okolicznościowy apel, podczas którego pracownikom Szkoły udzielono zabawnych nagan – oczywiście sformułowanych z uczniowskiej perspektywy i z przymrużeniem oka. Nie zabrakło piosenek, ciepłych życzeń i pięknych róż dla obecnych i emerytowanych pracowników Szkoły oraz dla przedstawicieli Rady Rodziców. Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu na grobach zmarłych pracowników zapłonęły znicze – symboliczny znak pamięci. Życzenia szkolnej społeczności złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Anna Szyrmer, która podkreśliła ważność nauczyciela w życiu młodego człowieka. Pani Dyrektor Alina Żalik przekazała życzenia od Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka i w ciepłych słowach podziękowała wszystkim pracownikom za solidną pracę i troskę o dobro uczniów oraz Szkoły. Nagrodziła wyróżniających się pracowników i zaprosiła wielopokoleniową kadrę Szkoły do pamiątkowej fotografii. Ten świąteczny dzień to miła odskocznia od niełatwej, wymagającej i bardzo odpowiedzialnej pracy.

 
PATRIOTYCZNA WYCIECZKA DO STOLICY

9 i 10 października stu uczniów naszej Szkoły odwiedziło stolicę. Zorganizowany przez Dyrekcję wyjazd był jednym z działań w ramach projektu „Niepodległość”. Uczniowie spacerowali po Warszawie, poznając historię miasta, zwłaszcza istotne dla 1918 roku miejsca, wydarzenia i postaci, ale też podziwiając współczesne oblicze miasta. Ósmoklasiści i grupa uczniów z kl. VII b zwiedzili Belweder, obejrzeli wnętrza znane z telewizyjnych relacji, sporo dowiedzieli się o Józefie Piłsudskim, podziwiali jego gabinet i poświęconą mu wystawę. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum i uczniowie kl. VII a byli natomiast w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w atrakcyjny i nowoczesny sposób zaznajomieni zostali z historią II wojny światowej. Wszyscy mieli okazję podziwiać urokliwą wczesną jesień w Łazienkach. Dzięki Pani przewodnik sporo się dowiedzieli. Wyjazd był intensywny i przez długą podróż męczący, ale – jak każda wycieczka – rozwijający i wartościowy. 

 
DZIEŃ SENIORA

W sobotę 6 października członkowie Koła Seniora „Złota Jesień” obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora, na którą przybyło wielu ważnych gości, uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali część artystyczną. Przygotowali ją pod kierunkiem Pani Ewy Maśląki. Młodzi aktorzy przekonywali Seniorów, że receptą na zdrowie i pogodną jesień życia są ruch i duże poczucie humoru. Piękne tańce do piosenek o Ojczyźnie i popisy wokalne, do których dzieci przygotowywały się pod opieką Pań Ewy Łapawy i Bogny Rzetelskiej oraz Pana Dominika Nowackiego, bardzo się widzom podobały. O dekoracje zadbały Panie Ewa Łapawa i Ewa Maśląka. Seniorzy młodych aktorów, tancerzy i wokalistów obdarowali gromkimi brawami i słodkim upominkiem.

 
MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

4 października w leszczyńskim Parku Jonstona odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt naszej Szkoły w kategorii wiekowej 2003-2005 zdobyła I miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego w Poznaniu. Trasa biegu to 10 x 1000 metrów. 
Skład drużyny: Agnieszka Muszyńska, Amelia Wieczorek, Ewa Nowaczyk, Liliana Bassa, Magdalena Śmieszała, Maja Nędza, Mirella Motuzna, Natalia Motuzna, Olga Basińska, Zofia Kowalska oraz rezerwowa: Katarzyna Jarczewska. Przewaga uczennic naszej Szkoły była wyraźna od początku i powiększała się z każdą zmianą.

Chłopcy w tej samej kategorii wiekowej zajęli 7. miejsce na dystansie 10 x 1200 metrów.
Skład drużyny: Adam Płuciniczak, Jakub Klimpel, Jan Dudziak, Jędrzej Runowicz, Kacper Gidaszewski, Kacper Kaczmarek, Kacper Maćkowiak, Łukasz Szyrmer, Mateusz Matysiak, Mateusz Olejniczak.

Dziewczęta w kategorii 2006 i młodsze zajęły 3. miejsce na dystansie 8 x 800 metrów.
Skład drużyny: Aleksandra Woźna, Amelia Wiler, Angelika Chwastyniak, Klaudia Wudarczak, Wiktoria Klimpel, Natasza Filipowiak, Wiktoria Gawron, Zuzanna Małecka oraz rezerwowe: Alicja Szyrmer, Alicja Pietrowska, Kinga Gronek, Laura Łapińska.

Chłopcy w kategorii 2006 i młodsi zajęli 2. miejsce na dystansie 8 x 800 metrów.
Skład drużyny: Adrian Wieczorek, Aleksander Kraśner, Jan Apolinarski, Maciej Masztalerz, Marcel Maćkowski, Mateusz Kałużny, Mikołaj Woźniak, Tobiasz Woźniak oraz rezerwowi: Kamil Andrzejczak, Jan Jędrzychowski.

Gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych startów. Trzymamy kciuki za start mistrzyń powiatu w Poznaniu!

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 2004