ZWINNE WIEWIÓRKI NA BIWAKU MIKOŁAJKOWYM

W piątek 7 grudnia Zwinne Wiewiórki wyjechały na dwudniowy biwak mikołajkowy do Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie. Tym razem wszystkie gromady Hufca Leszno znalazły się w KRAINIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU. Po zakwaterowaniu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie biwaku przy świecowisku. Wszystkie zuchy przedstawiały przygotowane wcześniej na zbiórkach zadanie przedrajdowe. Wystawiały krótkie spektakle teatralne według własnego scenariusza, których bohaterem była postać związana z zimą. Wiewiórki pochwaliły się radosnym i kochającym zimowe harce Winterzollem. W nagrodę za piękne prezentacje wszyscy obejrzeli na dużym ekranie film „Królowa Śniegu”.

Były też gra terenowa z mnóstwem ciekawych zadań, za które patrole zbierały punkty, świąteczne prace manualne, zabawy i pląsy. Biwakowicze wykonali też dla swoich druhen korony i zimowe peleryny. Na zakończenie rajdu wszystkie gromady otrzymały nagrody i słodkie upominki.

 
 
KLASY IIA I IIB NA WYCIECZCE W CKiB W OSIECZNEJ

5 grudnia klasy IIa oraz IIb wraz z wychowawczyniami Panią Ewą Łapawą i Bogną Rzetelską oraz Panią bibliotekarz Donatą Szymańską pojechały na wycieczkę do CKiB w Osiecznej.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce oraz w innych krajach takich jak: Ukraina, Norwegia, Grenlandia, Słowacja oraz Hiszpania. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i elokwencją. Na zakończenie spotkania wręczyli Pani bibliotekarz z CKiB piękną laurkę oraz własnoręcznie wykonane prace plastyczne.

 
 
KONKURS KOLĘD - ZAPROSZENIE
XIV Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy Kolęd, pastorałek i piosenek o zimie odbędzie się 3 stycznia 2019 r. w patio naszej Szkoły. Rozpoczęcie: godzina 14.00.
Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2018 r.
Zapraszamy serdecznie!
Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w Regulaminie.

 
PIERWSZOKLASIŚCI POZNAJĄ ZAWODY

5 grudnia uczniowie klasy I a w ramach realizacji projektu „OTWARTA FIRMA” udali się na umówione spotkanie do pracowni Pani Sawickiej. Właścicielka wprowadziła dzieci w świat krawiectwa. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, czym się zajmuje krawcowa. Zobaczyli, w jaki sposób powstają kroje, jak naprawić uszkodzone spodnie, poprawić i odświeżyć części garderoby. Pani Sawicka pokazała sposób szycia na profesjonalnych maszynach. Zaprezentowała powstałe na nich ściegi. Zrobiła pokaz prasowania na wysokiej klasy desce, która dostosowuje się do potrzeb prasującego, używając wielofunkcyjnego żelazka. Przygotowała dla dzieci niespodziankę, rozdała każdemu wcześniej przygotowane materiałowe kwadraty, guziki i igły. Najmłodsi uczyli się nawlekać nić na igłę i z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie przyszywali guziki. Na pożegnanie uczniowie klasy pierwszej serdecznie podziękowali za wspaniałą lekcję i przybliżenie zawodu krawca oraz wręczyli Pani Sawickiej dyplom i mały upominek.

 
MIKOŁAJKI

6 grudnia na szkolnych korytarzach zaroiło się od biało-czerwonych mikołajkowych czapek. Wszystkie klasy odwiedził święty Mikołaj – miał rózgę, choć rzadko z niej korzystał, chętnie za to jego pomocnicy obdarowywali uczniów piernikami.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 2004