KLASY VII a i VII b W BERLINIE

13 maja uczniowie klas VII a i VII b oraz cztery uczennice z klasy 3gb pod opieką Pań wychowawczyń: D.Bednarczyk i A.Handke oraz Pana D.Nowackiego udali się do stolicy Niemiec.
Pogoda dopisała i umożliwiła spacer oraz podziwianie najważniejszych atrakcji miasta. Najpierw zwiedzili Neues Museum, gdzie zgromadzono eksponaty sztuki egipskiej ze słynnym popiersiem królowej Nefretete. Następnie udali się na spacer po wschodniej części miasta, podziwiając Katedrę Berlińską, Operę Państwową, Uniwersytet Humboldtów i pomnik konny Fryderyka Wielkiego. Na chwilę zatrzymali się na Placu Bebela przy umieszczonej na nawierzchni szybie. Pod nią znajduje się pomieszczenie z pustymi regałami, które może pomieścić 20 tysięcy książek, czyli tyle, ile w 1933 r. zostało spalonych przez nazistów. Kolejnym obiektem, chyba najbardziej oczekiwanym, była Wieża Telewizyjna. W około 40 sekund uczestnicy wycieczki wjechali windą na ponad 200-metrową platformę, gdzie z 60 okien rozpościera się panoramiczny widok na cały Berlin i okolicę. Wieża znajduje się przy Placu Aleksandra, na którym podziwiali Weltzeituhr – symboliczny zegar pokazujący aktualny czas w 24 strefach czasowych świata. Zwiedzanie z przewodnikiem kontynuowali na Placu Poczdamskim, jednym z największych i najruchliwszych placów w stolicy Niemiec. Duże wrażenie na wszystkich wywarł nowoczesny kompleks budynków Sony Center, gdzie co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Berlinale”. Będąc w Berlinie, trzeba zobaczyć okazałą Bramę Brandenburską, sąsiadujący z nią gmach niemieckiego Bundestagu – Reichstag i Pomnik Pomordowanych Żydów Europy składający się z 2700 betonowych bloków różnej wysokości. Pobyt w największym niemieckim mieście zakończyli przy East Side Gallery, czyli galerii - pomniku dla wolności stworzonym przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego o długości 1300 m. Po wielu godzinach spędzonych w Berlinie młodzież udała się do domu. Wszystkim bardzo się podobało i miło będą wspominać wycieczkę. Niektórzy zadeklarowali, że na pewno jeszcze raz odwiedzą to piękne miasto. 

 
WYRÓŻNIENIE DLA MEGAN MERTY I MAŁGORZATY SKRZYPCZAK

W maju uczniowie Pani katechetki Sylwii Walenciak brali udział w maryjnym konkursie plastyczno-multimedialnym “Tyś naszą hetmanką i najlepszą Matką” organizowanym przez Akcję Katolicką w Poznaniu. Celem konkursu było ukazanie obecności i znaczenia Maryi w życiu naszego narodu, poznanie historii Polski, rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni  oraz duchowe przygotowanie do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach, która rozpoczyna się 18 maja 2019 roku i potrwa do 20 września 2020 roku. Miło nam poinformować, że praca plastyczna Megan Merty z IV b i prezentacja multimedialna Małgorzaty Skrzypczak z 3gb zostały wyróżnione przez komisję. W sobotę 25 maja podczas przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Poznaniu dziewczyny odbiorą nagrody za udział w konkursie pod patronatem JE Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Megan i Małgorzacie serdecznie gratulujemy.

 
WYNIKI II TURY ZBIÓRKI MAKULATURY

10 maja 2019 r. wolontariusze przeprowadzili zbiórkę makulatury. Zebrano 12869,92 kg. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, bardzo serdecznie dziękujemy. Klasy, które zebrały największą ilość makulatury, zostaną nagrodzone przez Samorząd Uczniowski 3 czerwca.

OTO WYNIKI:

KLASA/GRUPA

KILOGRAMY

„Wiewiórki”

7,84

„Motylki”

81,62

„Misie”

72,93

„Pszczółki”

772,48

„Zajączki”

297,01

„Biedronki”

63,46

„Żabki”

124,02

1a

443,56

2a

643,59

2b

490,30

3a

1887,24

4a

706,16

4b

532,77

4c

173,14

5a

105,22

5b

151,72

5c

210,52

6a

137,58

6b

1594,80

7a

230,90

7b

179,14

8a

3189,78

8b

148,90

3ga

265,28

3gb

88,28

3gc

271,68

RAZEM

12896,92

 
CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE.

14 maja uczniowie klas VIIIa i VIIIb pojechali do Muzeum Okręgowego w Lesznie. W Galerii Sztuki mieszczącej się w budynku dawnej synagogi obejrzeli przygotowaną z okazji jubileuszu 100-lecia Powstania Wielkopolskiego wystawę „Chwała zwycięzcom! – Grupa „Leszno”. Lekcja muzealna nie była jedynym punktem programu. Uczniowie wyposażeni w mapy i karty pracy wyruszyli na spacer śladem leszczyńskich murali, dzięki czemu poszerzyli, pogłębili lub utrwalili wiedzę o historii miasta i o kulturze. Sztuka uliczna okazała się atrakcyjnym sposobem zwiedzania Leszna i wdrażanie do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Deszcz nie pozwolił dotrzeć we wszystkie zaplanowane miejsca, ale uczniowie widzieli murale przedstawiające Stanisława Grochowiaka, Byka, Zburzenie kościoła pw. św. Szczepana, Dobrawę, Wieniawę i Romana Maciejewskiego. Zadania z karty pracy zmuszały do opisywania i  interpretowania dzieł, wskazywania  ich związku z Lesznem, sięgania do historii, czytania mapy i argumentowania. Polecamy wszystkim tego typu wycieczki.

 
PROJEKT LITERACKO - PLASTYCZNY "WIERSZE NATALII USENKO"

Uczniowie klas I – III brali udział w Projekcie literacko - plastycznym „Wiersze Natalii Usenko”. Podczas zajęć poznali biografię i twórczość autorki. Wykonali piękne prace plastyczne do wybranych utworów, które podlegały ocenie. Zgłębiali tajniki pięknej recytacji, by w piątek 10 maja zaprezentować wybrane wiersze. Dzieci wspaniale recytowały pełne humoru utwory poetki. Prezentacje uczniów oceniała komisja, którą tworzyły Panie: dyrektor Alina Żalik, wicedyrektor Cecylia Glapiak i Anna Poprawska. Prace plastyczne oceniły Panie Eliza Kosmalska, Ewa Łapawa i Donata Szymańska. Suma punktów za oba zadania zadecydowała o zwycięstwie. Pierwsze miejsce zajęła Maja Weiss – uczennica klasy III a. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Rudzińska z klasy I a, a na trzecim – Martyna Rachmajda z klasy II a. Wyróżnienia otrzymali Jagoda Fiszer z klasy II a oraz Alan Biderman i Aleksandra Girtler z klasy III a. Zajęcia w ramach projektu prowadziła Pani Ewa Maśląka. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 2004