KOMUNIKAT DOTYCZĄCY 11 I 14 X

Szanowni Państwo Rodzice!

11 października (piątek) zajęcia kończą się o godz. 12.20. W tym dniu wyjątkowo nie będzie popołudniowej świetlicy szkolnej. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji i odebranie dzieci do godz. 13.00.

Przypominamy również, że 14 października (poniedziałek) jest Dniem Edukacji Narodowej i ustawowo nie ma zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Uroczysty apel z udziałem wskazanych uczniów odbędzie się o godz. 10.00.

 
TRAMPOLINOWE SZALEŃSTWO

Popołudnie 3 października uczniowie klas V pod okiem Pań wychowawczyń spędzili w leszczyńskim Jump Parku. Dla klasy Va wyjazd był nagrodą za ubiegłoroczne zwycięstwo w konkursie o miano Superklasy, dla wszystkich uczniów okazją do integracji, wspaniałej zabawy, bardzo aktywnego spędzenia czasu wolnego i pozbycia się nadmiaru energii.
Na początku instruktorzy omówili zasady korzystania z atrakcji Jump Parku, zwrócili uwagę na konieczność dbania o bezpieczeństwo własne i innych oraz przeprowadzili rozgrzewkę. Później uczniowie skakali, pokonywali tory przeszkód, grali w siatkówkę, rzucali do kosza, ćwiczyli równowagę i robili salta, wskakując do piankowego basenu. Uśmiechy nie znikały z twarzy, więc wyjazd można uznać za udany.

 
SZÓSTOKLASIŚCI TEATRALNIE...

1 października uczniowie klas szóstych wraz z wychowawczyniami udali się do leszczyńskiej WSH na spektakl pt. „Inny chłopak” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Szóstoklasiści poznali historię swego rówieśnika okrutnie doświadczonego przez los. August to dziesięcioletni chłopiec, który od urodzenia zmaga się z deformacją twarzy. Pomimo 27 przebytych operacji jego wygląd nadal znacznie różni się od pozostałych. To niełatwe, kiedy każdego dnia trzeba zmierzyć się z niechęcią w stosunku do własnej osoby. W nowej szkole chłopiec od początku wzbudzał niechlubne zainteresowanie młodzieży, która widziała w nim jedynie dziwaka odstającego od reszty grupy. Bohater doświadczał licznych przykrości i upokorzeń. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że choroba jest przyczyną nienawiści kierowanej w jego stronę. Miał jednak świadomość tego, że wygląd zewnętrzny nie powinien definiować człowieka… Na szczęście chłopiec na swojej drodze spotkał również ludzi, którzy okazali wobec niego wiele zrozumienia i serdeczności, a także udowodnili, że każdy z nas jest wyjątkowy na swój własny i niepowtarzalny sposób.

Nietuzinkowy spektakl o dobroci, sile przyjaźni, odwadze i inności powinien zapaść na długo w pamięć młodym widzom, rozniecać w nich empatię i tolerancję… I tak chyba się stało, sądząc po żywej reakcji publiczności do głębi wzruszonej losami Augusta.


 
 
PIERWSZOKLASIŚCI NA SPEKTAKLU

1 października uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami udali się do auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie, aby obejrzeć spektakl pt. „Shrek”. Dzieci poznały historię tytułowego bohatera, który urodził się tak bardzo szkaradny, że nawet rodzice go nie akceptowali, na szczęście z czasem go pokochali. Babcia Jadzia, która w rzeczywistości była okrutną jędzą, przepowiedziała mu, że spotka na swojej drodze piękną królewnę. Sama jednak robiła mu wiele przykrości, co doprowadzało Shreka do łez, a ona, spijając je, stawała się piękna. Bohater doświadczył wiele przykrości także ze strony m.in. chłopów i zwierząt,  którzy uważali go za potwora.  Kompani Shreka: Osioł, Wilk i Czerwony Kapturek pomogli mu dostać się do księżniczki oraz odpowiedzieć na zagadki przewoźnika. W ten sposób Shrek dotarł do zamku i spotkał ukochaną, która wyglądała podobnie jak on. Wędrując, poznał wartości ważne w życiu m.in. miłość, przyjaźń i życzliwość. Widzowie powinni zapamiętać i mocno wziąć sobie do serca przesłanie przedstawienia: „Wygląd zewnętrzny nie jest ważny, liczy się wnętrze, ono czyni ludzi pięknymi”.

 
DZIEŃ SENIORA W KOLE "ZŁOTA JESIEŃ"

W sobotę 28 września członkowie Koła Seniora „Złota Jesień” obchodzili swoje święto.  Uczniowie naszej Szkoły przygotowali okolicznościową część artystyczną. Przepięknie zaśpiewały: Anna Katarzyńska i Julia Langner, podopieczne Pana Dominika Nowackiego. Członkowie koła tanecznego Pani Ewy Maśląki przedstawili układ współczesny. „Małe Pyrki”, które ćwiczyły pod bacznym okiem Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak, zaśpiewały i zatańczyły do wiązanki tańców ludowych. Wybrzmiały m.in. utwory: „Poszło dziewczę po ziele”, „Nie chcę Cię znać” i „Polka węgierka”. Seniorzy nagrodzili występujących gromkimi brawami i słodkimi upominkami.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 2004