"OTWARTA FIRMA" - SZÓSTOKLASIŚCI W DRUKARNI

We wtorek 19 listopada uczniowie klasy VI c w ramach projektu „Otwarta Firma” odwiedzili Drukarnię Leszno. Najpierw udali się do siedziby przy ulicy Chrobrego, gdzie zdobyli wiele cennych informacji na temat projektowania graficznego. Następnie odwiedzili pracownię przy ulicy Poznańskiej. Tam mogli nie tylko posłuchać o pracy introligatora czy poligrafa, ale także przyjrzeć się, jak działają przeróżne maszyny drukarskie, powstają ulotki, foldery, etykiety, zaproszenia, naklejki, kalendarze i wiele, wiele innych. Wizyta w drukarni okazała się dla szóstoklasistów niezwykle cennym doświadczeniem. Mimo iż wyjazd był krótki, wrócili z pamiątkami: wydrukowanym na poczekaniu zdjęciem oraz wykonanym, niemal samodzielnie, notesikiem.

 
JESTEM SPRAWNY I ZDROWY, DO NAUKI ZAWSZE GOTOWY

W listopadzie odbyło się pierwsze spotkanie organizowanego przez Klub Wiewiórka projektu dla klas edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia, bezbłędnie wykonali wykreślankę o zdrowych produktach żywnościowych oraz rozpoczęli prace plastyczne nad ich pierwszą książeczką owocowo- warzywną. Z niecierpliwością czekają na następne spotkanie w grudniu.

 
"OTWARTA FIRMA" - KLASY SIÓDME POZNAWAŁY FIRMĘ KAN-BUD

Firma Kan-Bud funkcjonuje w Kąkolewie od roku 1992, a jej misją jest „konstruowanie przestrzeni”. Przy wejściu siódmoklasiści zostali serdecznie przywitani przez Panią Annę Szyrmer, która oprowadziła uczniów po poszczególnych halach produkcyjnych, gdzie mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja kontenerów. Firma produkuje kontenery typu: standard, premium i vip, które siódmoklasiści obejrzeli. Kan-Bud słynie także z tworzenia kontenerów sanitarnych, biurowych, budowlanych, eventowych, gastronomicznych, socjalnych, mieszkalnych, gastronomicznych, stróżówek oraz budynków modułowych. Producent oferuje także hale składane stalowe Insta-Build, budynki techniczne oraz konstrukcje stalowe. To tu wykonywane są stacje uzdatniania wody oraz kontenerowe oczyszczalnie ścieków oraz zbiorniki na wodę i ścieki. Uczniowie byli w spawalni, lakierni, widzieli malowanie – dlatego otrzymali ubiór ochronny: kaski i kamizelki. Na zakończenie oglądali bardzo ciekawą prezentację o powstaniu firmy, o realizacji poszczególnych projektów w kraju i za granicą. Czekał na siódmoklasistów również słodki poczęstunek. Podsumowaniem zwiedzania był mały konkurs z nagrodami. Wizyta w Kan-Budzie bardzo się siódmoklasistom podobała, poznali nowe technologie i ciekawych ludzi. Wszyscy otrzymali smycze z logo firmy.

 
30. ROCZNICA USTANOWIENIA KONWENCJI PRAW DZIECKA

20 listopada Samorząd Uczniowski propagował przestrzeganie praw dzieci na całym świecie. Przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Unicef-u, społeczność szkolna założyła niebieskie koszulki, które miały być gestem poparcia hasła przewodniego: DLA KAŻDEGO DZIECKA DZIECIŃSTWO. Niestety nie wszędzie dzieci mają szczęśliwe dzieciństwo. Mimo postępu cywilizacyjnego ciągle jeszcze są dzieci głodujące, bez dachu nad głową czy możliwości edukacji. Dorośli ciągle jeszcze wykorzystują dzieci do pracy niewolniczej czy walki zbrojnej. W ramach konkursu o miano SUPERKLASY każda klasa wykonała plakat nawiązujący do praw spisanych w Konwencji Praw Dziecka. Na długiej przerwie wychowawcy zebrali się w patio, aby upamiętnić ten ważny dzień, ponieważ w naszej Szkole dorośli szanują prawa dzieci. W swojej pracy kierują się słowami Janusza Korczaka: Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie”.

 
KONKURS J.NIEMIECKIEGO - WYNIKI

Wyniki Wojewódzkiego Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego – etap szkolny

Kod ucznia

Liczba punktów

0001

7

0002

11

0003

6

0004

13,5

0005

12

0006

10,5

0007

18,5

0008

5,5

0009

14

 

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 2004