IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W WARCABACH

18 lutego w Lipnie w ramach Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Warcabach. Naszą Szkołę reprezentowało czternaścioro uczniów (wszyscy wcześniej uzyskali najwyższe lokaty w zawodach szkolnych). Jako drużyna Szkoła Podstawowa w Kąkolewie zdobyła II miejsce. Indywidualnie najwyższe lokaty wywalczyli: Wiktoria Gawron – III miejsce, Michał Gimziński – III miejsce, Martyna Bortlisz – IV miejsce i Jan Gorwa – IV miejsce (uzyskali awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu). Pozostali uczestnicy uplasowali się na następujących miejscach: Zuzanna Małecka – 8., Bartłomiej Matysiak – 10., Błażej Lewandowski – 11., Kinga Cieślak – 11.,  Mateusz Kałużny – 13., Raul Merta – 17., Wiktoria Klimpel – 17., Julia Jędrzychowska – 18., Zofia Kretschmer – 23.

 
COUNTRY OD PODSZEWKI

17 lutego dzięki Fundacji Pro MUSICA uczniowie klas V-VIII mieli okazję poznać muzykę country. Ze skrzypkiem – Panem Tomaszem Urbanem i mandolinistą oraz grającym na banjo – Panem Pawłem Głowackim wyruszyli w muzyczną podróż, by poznać korzenie, historię i charakter country. Pani Julia Sawicka zaprezentowała skrzypce, mandolinę i banjo, a Panowie dali popis gry na tych instrumentach. Tanecznej muzyki w dobrym stylu – takiej , jaka królowała na koncercie, Pani Julia Sawicka-Kotomska życzyła wszystkim nie tylko od święta.  

 
SZKOŁA BEZ PLASTIKU

Od lat propagujemy postawy ekologiczne. Uczymy dbania o przyrodę. Bierzemy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Zbieramy surowce wtórne. Segregujemy śmieci.
Teraz intensyfikujemy działania, których celem jest ograniczenie plastiku do minimum.
Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!  
Zainwestujcie w butelki wielokrotnego użycia, zrezygnujcie z kupowania wody lub soku w plastikowych opakowaniach. Bułka bądź chleb, a także owoce czy warzywa nie muszą być wkładane do foliowego woreczka, lepiej umieścić je w pudełku wielokrotnego użycia.
Dla dobra planety i nas samych naprawdę warto!

 
INTEGRACJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I WOLONTARIATU

Samorząd Uczniowski i Wolontariusze szkolne walentynki zakończyli NOCĄ INTEGRACJI, a ten wieczór zgodziły się z nimi spędzić Panie: Cecylia Glapiak, Anna Poprawska i Sylwia Walenciak. Na początku wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez P. Annę Poprawską do wspólnej zabawy, która pozwoliła lepiej się im poznać oraz zmusiła uczestników do trudnej, ale bardzo ważnej w życiu sztuki autoprezentacji. Nie zabrakło oczywiście nocnych rozmów przy herbacie i popcornie oraz atrakcji, które sprawiły, że w szkolnym patio mimo późnych godzin mało kto spał. Głównym celem spotkania było jednak przygotowanie „nocnych marków” do udziału w konkursie „CZEŚĆ, EUROPO!”. Zespół konkursowy tworzą Lena Kaczmarek, Amelia Wieczorek i Alicja Szyrmer, które działać będą pod opieką P. Anny Poprawskiej i P. Sylwii Walenciak. W sobotę, po rannych porządkach wszyscy opuścili Szkołę w przeświadczeniu, że można spędzić pożytecznie czas nawet bez telefonów komórkowych. 

 
"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

12 lutego w Urzędzie Gminy w Osiecznej 16 uczniów z Kąkolewa, Osiecznej i Świerczyny rywalizowało w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W młodszej kategorii wiekowej (kl. IV-VI) nasz reprezentant – Bartosz Szczepaniak zajął II miejsce, a w starszej (kl. VII-VIII) Marcin Maciejczak zwyciężył i awansował do etapu powiatowego.
Zwycięzcy z rąk Pana Burmistrza i przedstawicieli straży pożarnej otrzymali dyplomy i nagrody, uczestnikom turnieju wręczono nagrody pocieszenia.
Marcinowi i Panu Dariuszowi Maćkowiakowi życzymy sukcesu w kolejnym etapie Turnieju.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 2004